Putinin loppu tulee pian

Anonyymi-ap

Biden vertasi Putinia ja hänen hallintoaan Hitleriin ja kansallissosialisteihin, jos putin käyttää ydinaseita se on venäjän loppu USA tuhoaa koko venäjän. Yhdysvallat vastaisi ydinaseilla heti.

13

56

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä päästään venäläisistä eroon koko maailmasta.

    • Anonyymi

      Toivottavasti pössäyttää kunnolla, niin saadaan lisää pölyä analysoitavaksi Suomi-kokoomusmediaankin.

    • Anonyymi

      Taitaa Venäjän ydinsukellusveneet jo odotella käskyä 12 miljoonan asukkaan New Yorkin edustalla ? Bidenkin miettii, kannattaako kaupunkia uhrata.

    • Anonyymi

      Miten lienee , koska Trump palaa valtaan ja sota loppuu.

    • Anonyymi

      Putin ei tule perääntymään ennenkuin joku tulee ja syrjäyttää tämän putlerin. Sitä odotellessa.

      • Anonyymi

        Narsisti kun on. Pitää omaa przettään yli kaiken olevana.


    • Anonyymi

      Oletko wef:n palveluksessa.

    • Anonyymi

      Baltian maat ja Puola sulkivat rajansa venäläisiltä maanantaina turvallisuusuhan perusteella.


      Täysin kiinni rajat eivät tietenkään ole, vaan humanitaarisista ja perhesyistä Venäjältä pääsee pois. Myös rekat kulkevat maiden välillä.

      Suomen pitää sulkea rajansa täysin kokonaan venäläisiltä, eikä millään teko syyllä päästä venäläisiä Suomeen.

    • Anonyymi

      USA tuhoaa koko venäjän. Yhdysvallat vastaisi ydinaseilla heti.

    • Anonyymi

      Sodan pitkittyessä eikä loppua sodalle näy voi käydä kuin japanin ja ameriikan sodassa jossa pitää pudottaa ydinpommi että sota voi loppua.
      Nyt vain koetellaan idässä molemminpuolin kestävyyttä mutta kun kestävyys ja sotainnostus loppuu niin turvaudutaan ydipommiin joka lopettaa sodan ja muistot jäävät elämään sadoiksi vuodeksi. Kumpi ehtii ensin jää nähtäväksi.
      Venäläisten ja heidän veljekansan sota ei tuo eurooppaan mitään hyvinvointia ei edes vuosikymmeniksi ja eu on voimaton kuten aina. Euliittolaiset joutuvat nyt tästä kaikesta maksamaan jopa vuosia kohoavien energian ja elikustannuksien vuoksi.
      Eurooppa on nyt sodassa itää vastaan mutta onneksi ameriikka on euroopan turvana minne voi tarvittaessa paeta kun eläminen muuttuu euroopassa yhä rankemmaksi.

    • Anonyymi

      Eipä ole varaa arvostella muiden sotia USA:lla. Mitenhän sielä oltaisiin reagoitu, jos muut länsimaat olisivat asettaneet heille pakotteita Persianlahden, Irakin tai Afganistanin sotein takia?

    • Anonyymi

      outoahan se on kun
      usa laittoman hyökkäyksen teki irakiin ja jäivät kiinni valheesta?

      joku pienempi maa olisi pulassa moisessa tilanteessa..

      samoin siviili sairaala pommitus afganistan jne..

    • Anonyymi

      Hitlerkin pelasi näiden joukkohautojen kanssa ja loppu oli sitten mikä oli.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      123
      8679
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      673
      5184
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      25
      3462
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      36
      2394
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      126
      1672
    6. 60
      1599
    7. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      182
      1436
    8. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1377
    9. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      60
      1129
    10. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      22
      1070
    Aihe