vaikka Venäjä on heidän mielestään paratiisi?
Miksi putinistit haluaa asua lännessä,
5
121
Vastaukset
- Anonyymi
Putinistit tykkää trollata ja kehua Puttea netissä, mutta eivät halua delata ulkomailla sotiessaan Fuehrerinsä puolesta.
- Anonyymi
Samaa minäkin olen ihmetellyt. Jatkuvasti nillittävät miten Suomi on maailman paskin maa ja Venäjällä kaikki on niin paljon paremmin. Mitä ne täällä kurjuudessa ulisevat, miksi eivät muuta sinne maanpäälliseen paratiisiinsa?
- Anonyymi
Jokaiselle putinistille pitäisi lyödä palvelukseenastumismääräys kouraan ja kuskata suoraan Ukrainan rintamalle etulinjaan.
- Anonyymi
Trollaus on vain trollausta.
Kukaan mistään putinismista oikeasti tykkää.
Toisille maksetaan, toisia kiristetään ja jotkut on vaan kylähulluja. - Anonyymi
Putlerin persauksennuolijat elää omassa, persauksenhajuisessa todellisuudessaan.
Kysy vaikka Hakkaraiselta, jos et usko!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71924
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708