Toimittaja Alex Brenson esitti kysymyksen, katuvatko koronapiikitetyt rokotteiden ottamista. Tässä listaa joistakin.
https://americasfrontlinenews.com/post/do-vaccinated-regret-injections
Covid-rokotettujen katumuslista julki.
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Mulla neljä rokotetta, enkä kadu ensimmäistäkään!
- Anonyymi
En kadu
- Anonyymi
4 rokotetta mullakin ja vielä normi, joka vuotinen influenssapiikki päälle.
Miksi katuisin? Kyllähän sitä piikkikammoinen saa olla, mutta ei itsestänsä olisi pakko pelleä tehdä. - Anonyymi
En kadu, 4 piikkiä ottanut, vaimolla oli juuri korona, ei tarttunut minuun, tai oli yksi päivä jolloin olin helevetin väsynyt, saattoi siis oireettomana olla, en tiedä. Katson hyötyneeni rokotuksista, ei haittavaikutuksia yhdelläkään kertaa.
- Anonyymi
Otteko viellä rokotteita?
Mitä aattelette hyötyvänne?
Luotatteko rokotteisiin ja niistä uutisointiin? - Anonyymi
Ei piikkiä, ei koronaa, ei myöskään influenssapiikkiä ole koskaan ottanut. Taisin tosin influenssan sairastaa useita vuosia sitten, saattoi olla sikainfluenssa.
- Anonyymi
En kadu rikottamattlmuuttani. Olen ottanut muita rokotteita. Koronarokotetta en, koska sen tutkimukset hiirillä, ei vakuttaneet.
Olen sairastanut koronan 2x, lievempänä kuin normi flunssa.
Nyt on uutisoitu, että rokotetutkimukset julkaustaan vasta 55 vuoden päästä. Se, ei lisää vaikuta luotettavalta.
Monet tutut on ottaneet piikkejä, sairastuneet silti. Jokaisen oma valinta, ottaako koronapiikkejä, vai ei. Ei se muille kuulu. - Anonyymi
Neljä rokotetta olen ottanut, enkä ole saanut tartuntaa, vaikka kolmella läheisellä on ollut tartunta ja yhdellä perheenjäsenellä myös.
Lokakuun lopulla otan myös influenssarokotteen.
Olen hyötynyt rokotteista. Henki on säilynyt. - Anonyymi
Kolme koronar1okotetta, enkä kadu. Tauti kuulosti aluksi sen verran karmealta.
Niihin aikoihin kun korona tuli, sairastin RS-viruksen, joka on enemmänkin lastentauti. Sain tartunnan ilm. apteekissa käydessä. On ihmisiä, jotka eivät osaa ennalta varautua mahd. tuleviin sairauksiin ja sitten kun tauti iskee, niin mennään apteekkiin kyselemään... köh... mikä tähän... köh... auttaisi ja tartuttamaan muita asiakkaita. RS-virukseen ei ole mitään hoitoa, se täytyy vain käydä läpi. Sain keuhkokuumeen. Sairastin sen yksin, kotona. Olin aika kanttuvei. Keuhkot vuoroin narisivat, naukuivat ja vihelsivät. Kesti kuukauden, kaikkineen.
On hyvä tarvittaessa varautua rokotuksin, mutta ei tietenkään jatkaa, jos tulee uutta tietoa, joka osoittaa ne tarpeettomaksi.
Ei niistä koronarokotteista ole mitään haittaakaan ilmennyt. Mutta näillä näkymin rokotteet saavat nyt jäädä jatkossa ottamatta. En ota muitakaan influenssarokotuksia.
Sen sikainfluenssapiikin aikoinaan otin ja hoitaja löi neulan ilm. hermoon, koska vasen käsi oli puoli vuotta julmetun kipeä ja lähes toimintakyvytön olkapäästä sormenpäihin asti. - Anonyymi
Lääketieteen ammattilaisethan myöntävät sen, että rokotteet eivät estä koronaan sairastumista. Rokotteen tehtävä on yleensä estää juurikin johonkin tautiin sairastuminen. Koronan kohdalla on vain toive siitä, että jos sairastaa ei tauti ole rokotetulla niin vakava. Toisaalta taas olemme yksilöitä ja tauti ei jokaisessa vaikuta samoin oli sitten rokotettu tai ei. Itse olen lähes kaikki rokotteet ottanut, mutta tätä en. En ole pikkikammoinen, mutta sen verran uskon tutkimuksiin, että en ota riskiä noin vähän aikaa tutkitulla "rokotteella". Olen ollut koko korona-ajan täysin terve. Oikeastaan minun vastahakoisuus vain kasvoi siinä vaiheessa, kun ihmisiä alettiin erottelemaan, syyllistämään, suorastaan uhkailemaan. Myös perusoikeuksia yritettiin rajoittaa sekä pääsyä tiettyihin tiloihin ja tapahtumiin. Sitä ei korostettu, että ne rokotetut, jotka koronapassillaan menivät ravintoloihin, tapahtumiin ja yökerhoihin levittivät tautia ja sairastuivat todella runsaasti. Nyt työssä näen,miten ne rokotetut työkaverit ovat jatkuvasti milloin missäkin kuumeessa ja flunssassa... sattumaa varmaan.
- Anonyymi
Petosta tutkitaan. Tarvitaan varmaankin kansainvälinen rikostuomioistuin syyllisten tuomitsemiseen.
https://www.mizzima.com/article/lawyers-expose-alleged-covid-19-fraud-and-vaccine-danger
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1956808- 1592006
- 1131668
- 511370
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551218Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢481074Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu991045Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?6967Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan251934- 41909