Jeesus sanoi hänelle: "Minä olen tie ja totuus ja elämä; ei kukaan tule Isän tykö muutoin kuin minun kauttani.”
Joh 14:6
Vain Jeesuksen kautta
16
897
Vastaukset
- Anonyymi
Ihana ”vain”! ☺️
- Anonyymi
Minä aion kulkea omia polkuja. Enkä tarvi siihen fiktioopasta.
- Anonyymi
Ihan saat valita. Ei taivaaseen ketään raahata väkisin.
Ei Jeesuksen armo kaikille kelpaakaan. - Anonyymi
”Miehen mielestä on oikea monikin tie, joka lopulta on kuoleman tie.”
Sananlaskut 14:12 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
”Miehen mielestä on oikea monikin tie, joka lopulta on kuoleman tie.”
Sananlaskut 14:12Kaikki tiet päättyy kuolemaan, se on varmaa!
- Anonyymi
Aikanaan tulet ymmärtämään, mutta toivottavasti et liian myöhään.
- Anonyymi
On valtavaa, että meille annettiin Jeesus! 😁
- Anonyymi
Omituinen hyypiö vaikuttaa olevan, kun ei uskalla ihmisten ilmoilla näyttäytyä? 😁
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Omituinen hyypiö vaikuttaa olevan, kun ei uskalla ihmisten ilmoilla näyttäytyä? 😁
Kuolleet ei kenellekään näyttäydy! mikäli jollekin näyttäytyy, kannattaa hakeutua kiireesti asianmukaiseen hoitoon.
- Anonyymi
Vai otti se joutojuippi portsarin viran. Ja millähän perusteella. Pelkkä isättömyystrauma ja lesot jutut ei pitkälle riitä.
- Anonyymi
Kannattaa varata kolikoita portsaria varten, jos meinaa taivaaseen päästä. $$€€
- Anonyymi
Kunnia ja kiitos Jumalalle! 😁
- Anonyymi
Montako plussapistettä taivaan kirjaan tuosta tuli?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Montako plussapistettä taivaan kirjaan tuosta tuli?
Kun kerää 100 plussapistettä plustililleen, saa ilmaiseksi purkin Pirkka olutta.
- Anonyymi
Jeesuksen kautta käy tie. Jopa Amerikkaan 1400 luvun lopussa aukeni tie vasta Kristuksen avulla. Sinne oli jo 500 eKr päässeet mormonit, 300 jkr buddhalaiset (fusang) ja 900 jkr viikingit, mutta vasta Kristus vei perille asti pysyvästi?
Mitä tarkoittaa tie, totuus, elämä?
Taivas, paratiisi, maa
Äly, Ego, Mieli
C^2, Massa, Energia
Tms.
Oliko Jeesus tosissaan, vai oliko hän hurmiossa sanoessaan olevansa tie, totuus, elämä. Hänellä oli valta sanoa niin. Mutta esim massasta opetti ennen Jeesusta Lord Kapila 600-luvulla eKr, Aristoteles 300-luvulla eKr jne. YKSIN JEESUS SAI KUITENKIN VALLAN PERUSTAMALLA MARTTYYRIEN VEREN KAUTTA RISTILLÄ KUOLLEEN JUMALAN RUUMIIN ELI KIRKON MAAN PÄÄLLE.
Tänä päivänäkin valta kuuluu Kristukselle ja kirkko on ainut tie autuuteen. - Anonyymi
MInä olen TIE, TOTUUS JA ELÄMÄ.
Jeesus itse on se TIE, johon ihminen kasteessa liitetään.
1. Kor. 12:13
Meidät kaikki, olimmepa juutalaisia tai kreikkalaisia, orjia tai vapaita, on kastettu yhdeksi ruumiiksi. Yksi ja sama Henki on yhdistänyt meidät, kaikki me olemme saaneet juoda samaa Henkeä.
---
Saatanalliset hurmoslahkot yrittää uskotella, että Jeesuksen kautta kulkeminen tarkoittaa heidän lahkokuntansa mukaista elämäntapaa, johon ihmisen pitäisi alistua ja maksaa siitä vielä 10% kaikista tuloista niille lahkoguruille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254925Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504730Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2054671Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184541Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133630Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192334Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32118- 661627
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill211311- 1841169