"Kiina on kyllästymässä Venäjän aggressioon – "Olemme EU:n puolella, emme istu toimettomana". Savon Sanomat.
Ystävät kaikoaa. Venäjä jää leskeksi. Pohjois-Koreakin käänsi selkänsä. Turkki keljuilee. Intia kovistelee. Ei näytä hyvältä.
Putin, mitä nyt tehdään?
Kiina poltti päreensä!
8
64
Vastaukset
- Anonyymi
"Kiinan ulkoministerin mukaan Ukrainan sodan pitkittyminen, laajeneminen ja yhä negatiivisemmat sivuvaikutukset eivät sovi Kiinalle.
– Tuemme EU:ta ja isoja Euroopan maita jatkamaan neuvotteluita ja tekemään kaikkensa rauhan saavuttamiseksi."
Kiina on valinnut puolensa. Sotilaallista tukea Venäjä ei voi ainakaan enää Kiinalta odottaa ja tuskin taloudellistakaan. Kiina kuuntelee rahan ääntä ja EU on Kiinalle valtavan paljon tärkeämpi kauppakumppani kuin taloudellinen lilliputti Venäjä.
Poliittista valta-asemaa Kiinalla on aikaa kasvattaa, mutta nyt siinäkin suhteessa Venäjästä on tullut kiviriippa. - Anonyymi
Näinkö on?
- Anonyymi
Nysse kannattaa roimaasta Pala Karjalaa js Petsamo...
- Anonyymi
Ytinase uhka ongrlma
- Anonyymi
Ei onnistu ensin tuhota ytinaseet
- Anonyymi
Ikuinen menetys
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🔞 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://www.ero4.fun/girl4love
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1196206Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto625141SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun684273SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023864Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost123621Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1203178SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522546Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352499Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672242Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku01750