Liikekannallepano ei tarkoita jonotusta maasta pois!
Oudoin sodanjulistus koskaan! Suomi onnessaan kun saa venäläisiä maahan lisää kun ei uskalla sulkea itsenäisen maan rajoja?
Sotilaita maan rajalle ja heti.
Venäjällä ymmärretty väärin?
4
62
Vastaukset
- Anonyymi
Venäjällä on ymmärretty asevelvollisuuskin väärin. Vain 10% asevelvollisuusikäisistä vaivautuu paikalle. Siitä voi päätellä, etteivät maasta poistuvatkaan ole reserviläisiä, jotka oletettavasti pysäytettäisiin rajalla.
- Anonyymi
Liikekannallepano tarkoittaa että on tilanne että joku hyökkää maahan, ja omaa valtiota pitää puolustaa. Mutta kuten aloittaja sanoi niin Venäjällä ymmärretty väärin.
- Anonyymi
Oman kansan ja tulevien sukupolvien vapaudesta taistelussa Venäjän osalta tuskin kyse.
Mikäli kyseessä on taistelu puhtaasti materiaalisista seikoista, eikä kansan tulevaisuudesta, on taistelutahto väistämättä heikko.
Isänmaan tulevaisuuden puolesta taistellessa sotilas tahtoo antaa henkensä toki. Putinin tulisi tällöin suunnata katseensa Kiinaan.
Puhtaasti materiaalisten arvojen puolesta taistellellessa sotilas on väistämättä heikko.
Eihän hän kuollessaan pääsisi nauttimaan työnsä hedelmistä! - Anonyymi
Osaako kukaan sanoa kuinka kauan Putin saa päättää, tai yleensäkään olla hengissä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saisinpa halata sinua joka päivä
ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a626703Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?
Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�2135380Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,624498Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki
Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K1033764Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin
Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii732931Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut662837Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne
Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja1152594SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het212024Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan621917Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä
Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii2551811