Ilmoita hätäkeskukseen rikoksesta tai muusta sille lain mukaan kuuluvasta asiasta, niin tämä pikkulasten lauma ei tee muuta kuin *ittuilee ja jättää virkatehtävänsä hoitamatta, kuitenkin ymmärrettävästi osaamattomuuttaan ja tehtäviinsä sopimattoman asenteensa johdosta.
Tämä porukka aukoo soittajille jatkuvasti päätään, provosoi aiheesta soittajia ja lyö luurin korvaan.
Absurdeinta, kansalaisten turvallisuuden, laillisten oikeuksien ja oikeusvaltion toteutumattomuuden lisäksi, on hätäkeskuksen tehtäviinsä nähden absurdin toiminnan lisäksi se että tämä pikkulapsiporukka, varmasti esimiestensä ja johtonsa avustuksella, tekee laillisia oikeuksiaan vaativista soittajista rikollisia ensin provosoituaan näitä, tekemällä rikosilmoituksia "tietoliikenteen häirinnästä", jota tahallinenkaan viranomaisten häirintä soittamalla ei olisi. Ja tämän absurdiuden kruunaa suomen pelle-oikeuden toteaminen tälläisen "tietoliikenteen häirinnän" olevan kyseessä, jota se ei Suomen lain mukaan ole.
Siksi, *aistakaa *ittu koko viranomaispellet, Suomen oikeusvaltiovaltiota halveksuvat maanpetturit ja rikollisuuden hyysääjät.
Sinänsä hätäkeskus on vain puolet oikeusvaltion vastaisesta viranomaistoiminnasta, jonka toinen puoli on virkavelvollisuutensa ja tehtävänsä laiminlyövä poliisi, joka lähinnä suojelee virka-asemaansa hyväksi käyttäen kavereidensa rikoksia, jolloin hätäkeskuksen toimimattomuudella ei ole edes merkitystä.
Oman käden oikeus on se millä tässä maassa saa oikeutta. Viranomaisten on moraalin kannalta turha puuttua asioihin kun näiden tehtäviensä laiminlyömisen seurauksena aletaan jakamaan oikeutta kansalaisten toimesta tässä maassa.
Hätäkeskuksella _usta päässä
4
129
Vastaukset
- Anonyymi
Tarvitset ilmeisesti isot sakot, niin opit mikä on hätä.
- Anonyymi
Kyllä julkisellakin paikalla saa *usta jos muuten ei pärjää. Hätä ei lue lakia kuten sanotaan.
- Anonyymi
Juljkisen terveydenhuollonkin pitäisi hoitaa lain mukaan ketään syrjimättä, mutta tekeekö se niin? Ei todellakaan aina tee ja hoidotta voivat jäädä esimerkiksi aiemmin hoitovirheestä prosessoineet - tai sitä nyt ainakin vahvasti alkaa vaikuttaa.
- Anonyymi
Ihminen on pikkusieluinen, eikä kykene hahmottamaan osaansa isommassa koneistossa, josta ihmisellä on oikeus reklamoida. Nykyajan yksilökeskeinen sometus lisää tätä yhteiskunnasta ja sen osana olemisesta erkaantunutta mielensä pahoittavaa narsismia. Se ei tietenkään ole hyvä asia, elämme ihmiskunnan sairainta aikakautta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä4111764Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa
Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san354714Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie2532848Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin1482638- 1141753
Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?
Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo14112840 vuotta töitä paiskinut ja 3 vuotta työttömänä mamuna Suomessa, sama eläke
Jokin mättää. Eläkettä ei pidä maksaa lainkaan mamuille jos työhistoriaa ei ole vähintään 10 vuotta takana.210897- 82850
- 77824
En luota sinuun
en edelleenkään yhtään tiedä oletko lintu vai kala vai kalavale. Ja ilmeisesti haluat pitää sen niin, syitä voi vain arv62796