Ilmoita hätäkeskukseen rikoksesta tai muusta sille lain mukaan kuuluvasta asiasta, niin tämä pikkulasten lauma ei tee muuta kuin *ittuilee ja jättää virkatehtävänsä hoitamatta, kuitenkin ymmärrettävästi osaamattomuuttaan ja tehtäviinsä sopimattoman asenteensa johdosta.
Tämä porukka aukoo soittajille jatkuvasti päätään, provosoi aiheesta soittajia ja lyö luurin korvaan.
Absurdeinta, kansalaisten turvallisuuden, laillisten oikeuksien ja oikeusvaltion toteutumattomuuden lisäksi, on hätäkeskuksen tehtäviinsä nähden absurdin toiminnan lisäksi se että tämä pikkulapsiporukka, varmasti esimiestensä ja johtonsa avustuksella, tekee laillisia oikeuksiaan vaativista soittajista rikollisia ensin provosoituaan näitä, tekemällä rikosilmoituksia "tietoliikenteen häirinnästä", jota tahallinenkaan viranomaisten häirintä soittamalla ei olisi. Ja tämän absurdiuden kruunaa suomen pelle-oikeuden toteaminen tälläisen "tietoliikenteen häirinnän" olevan kyseessä, jota se ei Suomen lain mukaan ole.
Siksi, *aistakaa *ittu koko viranomaispellet, Suomen oikeusvaltiovaltiota halveksuvat maanpetturit ja rikollisuuden hyysääjät.
Sinänsä hätäkeskus on vain puolet oikeusvaltion vastaisesta viranomaistoiminnasta, jonka toinen puoli on virkavelvollisuutensa ja tehtävänsä laiminlyövä poliisi, joka lähinnä suojelee virka-asemaansa hyväksi käyttäen kavereidensa rikoksia, jolloin hätäkeskuksen toimimattomuudella ei ole edes merkitystä.
Oman käden oikeus on se millä tässä maassa saa oikeutta. Viranomaisten on moraalin kannalta turha puuttua asioihin kun näiden tehtäviensä laiminlyömisen seurauksena aletaan jakamaan oikeutta kansalaisten toimesta tässä maassa.
Hätäkeskuksella _usta päässä
4
149
Vastaukset
- Anonyymi
Tarvitset ilmeisesti isot sakot, niin opit mikä on hätä.
- Anonyymi
Kyllä julkisellakin paikalla saa *usta jos muuten ei pärjää. Hätä ei lue lakia kuten sanotaan.
- Anonyymi
Juljkisen terveydenhuollonkin pitäisi hoitaa lain mukaan ketään syrjimättä, mutta tekeekö se niin? Ei todellakaan aina tee ja hoidotta voivat jäädä esimerkiksi aiemmin hoitovirheestä prosessoineet - tai sitä nyt ainakin vahvasti alkaa vaikuttaa.
- Anonyymi
Ihminen on pikkusieluinen, eikä kykene hahmottamaan osaansa isommassa koneistossa, josta ihmisellä on oikeus reklamoida. Nykyajan yksilökeskeinen sometus lisää tätä yhteiskunnasta ja sen osana olemisesta erkaantunutta mielensä pahoittavaa narsismia. Se ei tietenkään ole hyvä asia, elämme ihmiskunnan sairainta aikakautta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"
Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä642233Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa502184SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1622015Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää171791Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön851151Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.741080HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36292961Jumalauta! Ukraina hyökkää jo Suomeenkin!
Ukrainan drooneja tullut Suomeen ainakin kolme, ehkä enemmäkin! Syvälle Suomeen! Nyt on klovnipressa hukkapätkä mennyt T320899Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah98845- 56817