Ilmoita hätäkeskukseen rikoksesta tai muusta sille lain mukaan kuuluvasta asiasta, niin tämä pikkulasten lauma ei tee muuta kuin *ittuilee ja jättää virkatehtävänsä hoitamatta, kuitenkin ymmärrettävästi osaamattomuuttaan ja tehtäviinsä sopimattoman asenteensa johdosta.
Tämä porukka aukoo soittajille jatkuvasti päätään, provosoi aiheesta soittajia ja lyö luurin korvaan.
Absurdeinta, kansalaisten turvallisuuden, laillisten oikeuksien ja oikeusvaltion toteutumattomuuden lisäksi, on hätäkeskuksen tehtäviinsä nähden absurdin toiminnan lisäksi se että tämä pikkulapsiporukka, varmasti esimiestensä ja johtonsa avustuksella, tekee laillisia oikeuksiaan vaativista soittajista rikollisia ensin provosoituaan näitä, tekemällä rikosilmoituksia "tietoliikenteen häirinnästä", jota tahallinenkaan viranomaisten häirintä soittamalla ei olisi. Ja tämän absurdiuden kruunaa suomen pelle-oikeuden toteaminen tälläisen "tietoliikenteen häirinnän" olevan kyseessä, jota se ei Suomen lain mukaan ole.
Siksi, *aistakaa *ittu koko viranomaispellet, Suomen oikeusvaltiovaltiota halveksuvat maanpetturit ja rikollisuuden hyysääjät.
Sinänsä hätäkeskus on vain puolet oikeusvaltion vastaisesta viranomaistoiminnasta, jonka toinen puoli on virkavelvollisuutensa ja tehtävänsä laiminlyövä poliisi, joka lähinnä suojelee virka-asemaansa hyväksi käyttäen kavereidensa rikoksia, jolloin hätäkeskuksen toimimattomuudella ei ole edes merkitystä.
Oman käden oikeus on se millä tässä maassa saa oikeutta. Viranomaisten on moraalin kannalta turha puuttua asioihin kun näiden tehtäviensä laiminlyömisen seurauksena aletaan jakamaan oikeutta kansalaisten toimesta tässä maassa.
Hätäkeskuksella _usta päässä
4
155
Vastaukset
- Anonyymi
Tarvitset ilmeisesti isot sakot, niin opit mikä on hätä.
- Anonyymi
Kyllä julkisellakin paikalla saa *usta jos muuten ei pärjää. Hätä ei lue lakia kuten sanotaan.
- Anonyymi
Juljkisen terveydenhuollonkin pitäisi hoitaa lain mukaan ketään syrjimättä, mutta tekeekö se niin? Ei todellakaan aina tee ja hoidotta voivat jäädä esimerkiksi aiemmin hoitovirheestä prosessoineet - tai sitä nyt ainakin vahvasti alkaa vaikuttaa.
- Anonyymi
Ihminen on pikkusieluinen, eikä kykene hahmottamaan osaansa isommassa koneistossa, josta ihmisellä on oikeus reklamoida. Nykyajan yksilökeskeinen sometus lisää tätä yhteiskunnasta ja sen osana olemisesta erkaantunutta mielensä pahoittavaa narsismia. Se ei tietenkään ole hyvä asia, elämme ihmiskunnan sairainta aikakautta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain607492Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232916- 1421766
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651649Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151458Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671394- 1301134
- 73827
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 51707