Ilmoita hätäkeskukseen rikoksesta tai muusta sille lain mukaan kuuluvasta asiasta, niin tämä pikkulasten lauma ei tee muuta kuin *ittuilee ja jättää virkatehtävänsä hoitamatta, kuitenkin ymmärrettävästi osaamattomuuttaan ja tehtäviinsä sopimattoman asenteensa johdosta.
Tämä porukka aukoo soittajille jatkuvasti päätään, provosoi aiheesta soittajia ja lyö luurin korvaan.
Absurdeinta, kansalaisten turvallisuuden, laillisten oikeuksien ja oikeusvaltion toteutumattomuuden lisäksi, on hätäkeskuksen tehtäviinsä nähden absurdin toiminnan lisäksi se että tämä pikkulapsiporukka, varmasti esimiestensä ja johtonsa avustuksella, tekee laillisia oikeuksiaan vaativista soittajista rikollisia ensin provosoituaan näitä, tekemällä rikosilmoituksia "tietoliikenteen häirinnästä", jota tahallinenkaan viranomaisten häirintä soittamalla ei olisi. Ja tämän absurdiuden kruunaa suomen pelle-oikeuden toteaminen tälläisen "tietoliikenteen häirinnän" olevan kyseessä, jota se ei Suomen lain mukaan ole.
Siksi, *aistakaa *ittu koko viranomaispellet, Suomen oikeusvaltiovaltiota halveksuvat maanpetturit ja rikollisuuden hyysääjät.
Sinänsä hätäkeskus on vain puolet oikeusvaltion vastaisesta viranomaistoiminnasta, jonka toinen puoli on virkavelvollisuutensa ja tehtävänsä laiminlyövä poliisi, joka lähinnä suojelee virka-asemaansa hyväksi käyttäen kavereidensa rikoksia, jolloin hätäkeskuksen toimimattomuudella ei ole edes merkitystä.
Oman käden oikeus on se millä tässä maassa saa oikeutta. Viranomaisten on moraalin kannalta turha puuttua asioihin kun näiden tehtäviensä laiminlyömisen seurauksena aletaan jakamaan oikeutta kansalaisten toimesta tässä maassa.
Hätäkeskuksella _usta päässä
4
153
Vastaukset
- Anonyymi
Tarvitset ilmeisesti isot sakot, niin opit mikä on hätä.
- Anonyymi
Kyllä julkisellakin paikalla saa *usta jos muuten ei pärjää. Hätä ei lue lakia kuten sanotaan.
- Anonyymi
Juljkisen terveydenhuollonkin pitäisi hoitaa lain mukaan ketään syrjimättä, mutta tekeekö se niin? Ei todellakaan aina tee ja hoidotta voivat jäädä esimerkiksi aiemmin hoitovirheestä prosessoineet - tai sitä nyt ainakin vahvasti alkaa vaikuttaa.
- Anonyymi
Ihminen on pikkusieluinen, eikä kykene hahmottamaan osaansa isommassa koneistossa, josta ihmisellä on oikeus reklamoida. Nykyajan yksilökeskeinen sometus lisää tätä yhteiskunnasta ja sen osana olemisesta erkaantunutta mielensä pahoittavaa narsismia. Se ei tietenkään ole hyvä asia, elämme ihmiskunnan sairainta aikakautta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll1204752Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava1683692Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi413153Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a213133Henkirikos kiuruvedellä
Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut341602Gallup: Mitä teillä syödään pääsiäisenä, onko juhlaruokaa vai meneekö arkiruoilla?
Monessa perheessä pääsiäisenä pöytään pistetään vähän parempaa herkkua. Pääruokaan panostetaan ja lisäksi leivotaan vaik371250Loimaan k-citymarketilla puukotus
Jonka on puukotettu Loimaan citymarketilla tänään iltapäivällä noin klo 14. Kuulin kun ambulanssi huusi kaupungilla kun361147Martinan ex-rakas ulkoilutti Espanjassa koiraa.
No on hyvä asia, että heillä on kuitenkin hyvät välit, vaikka eroneet jo viimme syksynä.3031070Kunnanjohtaja haista sinä
Kyvytön johtamaan kuntaa! Täysin kyvytön. Toivottavasti Hattula saa sinut vaivoikseen. Epäpätevä, ammattitaidoton, yhtei221030- 74957