Hätäkeskuksella _usta päässä

Anonyymi-ap

Ilmoita hätäkeskukseen rikoksesta tai muusta sille lain mukaan kuuluvasta asiasta, niin tämä pikkulasten lauma ei tee muuta kuin *ittuilee ja jättää virkatehtävänsä hoitamatta, kuitenkin ymmärrettävästi osaamattomuuttaan ja tehtäviinsä sopimattoman asenteensa johdosta.
Tämä porukka aukoo soittajille jatkuvasti päätään, provosoi aiheesta soittajia ja lyö luurin korvaan.
Absurdeinta, kansalaisten turvallisuuden, laillisten oikeuksien ja oikeusvaltion toteutumattomuuden lisäksi, on hätäkeskuksen tehtäviinsä nähden absurdin toiminnan lisäksi se että tämä pikkulapsiporukka, varmasti esimiestensä ja johtonsa avustuksella, tekee laillisia oikeuksiaan vaativista soittajista rikollisia ensin provosoituaan näitä, tekemällä rikosilmoituksia "tietoliikenteen häirinnästä", jota tahallinenkaan viranomaisten häirintä soittamalla ei olisi. Ja tämän absurdiuden kruunaa suomen pelle-oikeuden toteaminen tälläisen "tietoliikenteen häirinnän" olevan kyseessä, jota se ei Suomen lain mukaan ole.

Siksi, *aistakaa *ittu koko viranomaispellet, Suomen oikeusvaltiovaltiota halveksuvat maanpetturit ja rikollisuuden hyysääjät.

Sinänsä hätäkeskus on vain puolet oikeusvaltion vastaisesta viranomaistoiminnasta, jonka toinen puoli on virkavelvollisuutensa ja tehtävänsä laiminlyövä poliisi, joka lähinnä suojelee virka-asemaansa hyväksi käyttäen kavereidensa rikoksia, jolloin hätäkeskuksen toimimattomuudella ei ole edes merkitystä.

Oman käden oikeus on se millä tässä maassa saa oikeutta. Viranomaisten on moraalin kannalta turha puuttua asioihin kun näiden tehtäviensä laiminlyömisen seurauksena aletaan jakamaan oikeutta kansalaisten toimesta tässä maassa.

4

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tarvitset ilmeisesti isot sakot, niin opit mikä on hätä.

      • Anonyymi

        Kyllä julkisellakin paikalla saa *usta jos muuten ei pärjää. Hätä ei lue lakia kuten sanotaan.


    • Anonyymi

      Juljkisen terveydenhuollonkin pitäisi hoitaa lain mukaan ketään syrjimättä, mutta tekeekö se niin? Ei todellakaan aina tee ja hoidotta voivat jäädä esimerkiksi aiemmin hoitovirheestä prosessoineet - tai sitä nyt ainakin vahvasti alkaa vaikuttaa.

      • Anonyymi

        Ihminen on pikkusieluinen, eikä kykene hahmottamaan osaansa isommassa koneistossa, josta ihmisellä on oikeus reklamoida. Nykyajan yksilökeskeinen sometus lisää tätä yhteiskunnasta ja sen osana olemisesta erkaantunutta mielensä pahoittavaa narsismia. Se ei tietenkään ole hyvä asia, elämme ihmiskunnan sairainta aikakautta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. "Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"

      Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk
      Maailman menoa
      30
      5237
    2. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      416
      5018
    3. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      540
      3278
    4. SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"

      Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit
      Maailman menoa
      53
      2781
    5. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      130
      2674
    6. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      261
      2664
    7. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      201
      2626
    8. "Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."

      Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –
      Maailman menoa
      88
      1753
    9. Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...

      ...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a
      Maailman menoa
      651
      1689
    10. Huumeliika mellastaa Suomussalmella

      Varastanut S-marketissa, jopa kolme kertaa päivässä. Päätekijä pitänyt kuumeorjanaan naistaan useita vuosia. Mies potki
      Suomussalmi
      18
      1530
    Aihe