Apatiaan vajonneista venäläisistä lampaista Putin onnistui ensimmäisenä herättämään venäläiset mummot. Vapise Putin - mummo tulevat ja syöksevät sinut vallasta!
Putin herätti venäläiset mummot!
Anonyymi-ap
29250
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Osa venäläisitä osoittaa, että he heräävät vasta sitten, kun heitä rahdataan teuraalle.
😅😅😅rahdataan teuraalle! No sitähän se on viimeinen heräävät paksut suomut irtos silmistä.
Mamushkat ottavat kohta venäläisiä poliiseja korvasta kiinni ja vähän ripittävät.
Syytä ripittääkkin
Nyt odottelemaan videoita, missä koppalakkiset miliisit väkisin raahaavat käsilaukulla hakkaavaa mummoa poliisiautoon.
Sekin video tullaan vielä näkemään. Kaikki saavat osakseen väkivaltaa
iästä ja sukupuolesta riippumatta.
On jo nähty
😄😄😄 naurattaa kaiken karmeuden keskellä! Hymyilyttää silti lukea tulipaloista ja polttopulloista joita yllättäen heitelty värväystoimistoihin on ammuskeltu. Ei hymyilytä kouluammuskelu. Löytyikö alistetuilta venäläisiltä sittenkin oma tahto? Juokseeko rottanaama bunkkeriin mummoja karkuun?
Venäjällä on mummoilla suuri arvovalta ja jos tuo vahvojen naisten ryhmä kunnolla jyrähtää, ovat valtaapitävät pulassa. Suomessa taas mummot on asennemuokkauksella saatettu huonoon valoon ja taakaksi, halventavaa boomeri nimitystä myöten.
Marin etunenässä haukkunu vanhoja ihmisiä
Ai meidän pääministeri. Hmm, mitä maailmassa tapahtuukin, kaiken takana on tää yksi pienen maan pääministeri. On se kaikkivoipa!
Tänäänhän Dagestanista näytettiin, kun paikallinen miliisi joutui turvautumaan jo rynnäkkökivääriin. Liekkö pelästynyt mummojen huutelua.
Kyllä ne mummotki osaa rynnäkköä käyttää
Ainakin viedä repussaan räjähteitä siltojen alle.
Dagestanin miliisi ei kestä edes paikallisia mummoja ja sitten vielä kuvitellaan, että noista lampaista on sotimaan ukrainalaisia vastaan.
Todella noloa venäläiselle miliisille, että paikallisia mummoja pelotellaan rynnäkkökiväärillä.
Hienoa! Jospa mummot/baabuskat viimeinkin tekevät uroteon ja pelastavat maailman psykopaattiselta toiminnalta. Nyt kannatan venäläismummoja ihan täysillä!
Luudat käteen ja isku päin kypäräpäistä idioottia. Hyvä mummot!!!
Venäläiset mummot rulaa: https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009093546.html
Tää oli parasta. Voi hyvä pyhä Sylvi, kun mä nauroin. Selityksen MM-kulta pitäisi antaa noille koppalakeille. Mummot Rulesssss.....
"Poliisit yrittivät hillitä ja pidättää Jakutskin tanssijoita, mutta lopulta heidän annettiin tanssia. Paikalliset viranomaiset ilmoittivat myöhemmin, että tanssi oli naisten tapa siunata sotaan lähteviä miehiä matkalleen, kertoo Novaja gazeta Europe.
Jakutian kansankamarin puheenjohtaja Anzhelika Andrejeva ilmoitti, että naisten tanssi edesauttoi kansaa yhdistymään vaikeina aikoina.
– Jakutskin keskusaukiolla tanssitaan osuohaita – äidit siunaavat miehiään ja poikiaan, jotta he palaavat elossa takaisin, Andrejeva tulkitsi.
Tulee itku:
https://www.youtube.com/watch?v=CP34xxHKDTM
Tais herättää sankoin joukoin asevelvollisuuikäiset miehet!
Googlasin tuon Dagestanin! Siellä keski-ikä on 25,2 vuotta, kertonee jotain maan oloista!
Jakutia taas on Sahan osavaltiossa, joka on luonnonvaroiltaa rikas, siellä keskitulokin on melkein 10 000 euroa/vuodessa.
Tuolta niitä poikia on laitettu sotimaan.
Joo, ei sinne Peskovinkaan pojan tarvitse pelätä joutuvansa.
Voi olla, että nuoret miehet on jo viety. Ja luvattu ties mitä, takaisin on tullut vai vainaita.
Vasta burjatit on käytetty loppuun, nyt on noiden dagestanien ja jakuuttien vuoro.
Ihan loppupäässä on beskovin ja metukan pojat.
Mielenkiintoinen on toi Jakutinin mielenosoitus. Iso alue, miljoona asukasta, puolet venäläisiä. Keskitulo on 1,5 kertaa suurempi kuin Venäjällä eli melkein 10 000 euroa vuodessa.
Näitten itsenäistymistä ja kapinaa Putinin poika pelkä. Aarreaittojen katoamista.
Missä on muuten trollin kommentit?? Ovat kovin vaitonaisia. Olikohan tullut noutaja rintamalle?? Trolli vastaie jos olet vielä jäljellä Pietarissa Puten lätissä
On vissiin trollin omatunto heränny , ei nyt iha kaikkee voi rahan takia tehä.
Sotilaiden äidithän on Venäjällä vieraan vallan agenttijärjestö, samoin kuin sen laulajan mies, Alla Pugatsovan, ne pakeni maasta.
Mummot on rohkeita!
Se ois hienoa