Mitähän sitä keksisi tähän matsiin? Kyösti pelasi Päivän Trion puolella tätä matsia silleen, että peli on tasan sekä puoliajalla että lopussa. Muihinkin Päivän Trion kahteen matsiin (ENG-GER ja HUN-ITA) Kyösti ennustaa vähämaalista jalkkista, kenties tasureita. No, Englannin ja Sakujen matsihan voi kyllä revetä suurinumeroiseksi, koska Englanti on jo jäänyt lohkon viimeiseksi, joten motivaatiota voi vain arvailla. Toivottavasti siellä peluutetaan nuoria ja näyttöhaluisia kundeja et sillei hei.
Kyösti teki pari hakua vedonlyönnin puolelle. Tilannehan on lohkossa sellainen, että B-H on jo varmistanut lohkovoiton, joten lohkon jumbona olevalla Romanialla on kotiedun lisäksi motivaatioetu keskinäisessä matsissa. Jos Romania voittaa, eikä Suomi voita, niin Suomi tipahtaa lohkon viimeiseksi. Millä mielellä bosnialaiset lähtevät romanialaisia vastaan? Romanian kerroin on laskemassa ryminällä alle kahden, joten pelikansa tuntuu uskovan romanialaisten voittoon. Kyöstin visio on sellainen, että ilman paineita pelaava B-H hyökkää sen verran iloisesti, että tekee ainakin yhden maalin. Romanialla on pakkovoiton paikka, joten sen pitää riskilläkin hakea voittomaalia. Verkko heiluu toisenkin kerran, mutta Kyösti ei osaa sanoa, kummassa päässä, kjäh kjäh.
-Romania - Bosnia-Herzegovina yli 2.5 maalia (1.95). Tulosarvaus 2-1 tai 1-2.
-Unkari-Italia alle 1.5 maalia (2.52). Tulosarvaus 0-1 tai 0-2.
-Montenegro-Suomi X (2.95). Tulosarvaus 1-1.
Montenegro-Suomi UEFA Nations League ma klo 21.45
Anonyymi-ap
0
290
Luetuimmat keskustelut
- 1281316
- 881222
- 79678
- 27627
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...9618- 47533
- 19505
- 44505
Suomessa ei anneta opiskella eikä työskennellä
Johtajat päättävät elämästäsi ja tekevät puolestasi päätöksiä. Johtajat eivät osaa kuunnella, koska ovat narsisteja.110493Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/115489