1980-luvulla Neuvostokiekon ykkösketju, Makarov-Larionov- Krutov, kapinoi Viktor Tihonovin tyranniaa vastaan ja osaltaan vaikutti koko kansan asenteisiin diktaattorimaista kulttuuria vastaan.
Nykyisen Venäjän kansa tarvitsee nyt myös esikuvia, jotka tukevat demokratiaa ja ihmisoikeuksia. Kiekkoilijat Ovechkin-Kucherov- Malkin ym ovat olleet liian kauan hiljaa Putinin johtaman venäläisen katastrofin osalta.
Heidän on nyt aika avata suunsa ja tuomita Venäjän nykyjohdon toiminta! Saamaansa lahjakkuutta ja vaikutusvaltaa on uskallettava käyttää myös koko maapallon hyväksi - sellainen kiekkoilija jää maailmanhistoriaan huikean positiivisessa valossa, joka ei sammu - toisin kuin kaukalon valot uran päätyttyä.
Venäjän ykkösketjun on nyt aika kapinoida
Anonyymi-ap
1
304
Vastaukset 1
- Anonyymi
KHL:n ulkomaalaisten suurinta ryhmää edustavat kanadalaiset. Tähän mennessä 48 pelaaja on solminut sopimuksen Venäjälle ja lisää on vielä varmasti tulossa. USA:n pelaajamäärä Venäjällä on 14.
KHL:ään on virrannut myös Euroopan maista, vaikka Suomen ja muiden maiden jääkiekkoliitot ovat linjanneet, että maajoukkueeseen ei ole asiaa KHL-sopimuksen jälkeen.
IL
Tämä kanukkien ym toiminta on jopa häpeällisempää minusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521020
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍113974Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust27910Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7814- 74699
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.3654Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it186602- 57593
Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista25587- 73587