Olen viime aikoina liikkunut Profetia -palstalla ja Kristinusko -palstalla enemmän kuin täällä. Profetia -palstalla pyörii joku itseään "Lappeenrannan profeetaksi" kutsuva friikki nimeltä Veijonen. Koska tiedän, että sinä, Pakana (M), olet kova vastaanväittäjä, pyydän nyt vähän virka-apua. Mene ja perustele Veijonen hiljaiseksi. Mies on sekaisin, palauta hänet maan pinnalle.
Virka-apua, Pakana (M).
Basker
41333
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
saada Veijonen hiljaiseksi, kuin se mistä joutuu linnaan. Ja niin oikeassa en sentään aio olla:).Hullulle ei mitkään argumentit merkitse mitään, kun hän on itse päättänyt olla oikeassa omasta mielestään.
Veijonen näkyy löytäneen yhteisen sävelen Lappajärven parantajan ja rahankerääjän eli Saarikallen kanssa. On vaikea sanoa, kumpi heistä on vaarallisempi ihmisten mielenterveydelle tai kukkarolle.
Veli Saarikallen ja muiden lahkolaisten "parhaita" pätkiä heidän rukousohjelmastaan löytyy:
http://koti.mbnet.fi/alistus/yks/
NYKYIHMINEN PYSTYY PROFETOIMAAN HISTORIAAKIN
HV 11. 3. 2005: "PYSTYYKÖ NYKYIHMINEN PROFETOIMAAN HISTORIAA? Ainahan skeptikoilla on hauskaa vitsailla omaa tyhmyyttään... "Arafat keksi sen (Palestiina valtion Israelin sisään) vasta 11. 4. 1984, jos laitetaan "21 vuoden riitansa Gorban kanssa" puoliksi kuvaamaan edelleen jotakin kuolemaakin pienen a:n ja ison A:n menon ja tulon puoliväliin 11. 4. 2005." (HV 18. 1. 2005)"
Kuunvaihteessa 11. 4. 2005 sen pimeimmän kuun aikana haudattiin sitten paavi lepoonsa. Näin on alustavasti todistettu, että nykyihminen nimeltä Harri Veijonen on pystynyt profetoimaan historiaakin. Lopullinen todistus tulisi vasta sillä, että pikkuantikristusta suurempi iso Gorba palaisi valtaan noin 11. 10. 2005 ja ilkikurisena heitin kellonaikaakin. Ja nyt jo toistelen varoitusta, että pitäkää sentään Abbas hengissä 11. 11. 2006 ja uusi paavi 11. 4. 2007 tai skeptikko Otto J. Mäkelä ja muut hölmöläiset jäävät mielisairaalaan lopullisesti! Ja niinkuin muistatte, ajankohtaan 11. 6. 2005 en laita Putinin kuvaa vaan Raamatun kreikannos, IÄTI KESTÄVÄ JUMALAN SANA, oli syytä nostaa kulisseihin!
Ateismi-ryhmässä keroivat miten sitä on yksi jos toinenkin pakana ollut haudassa 72 tuntia, mutta unohtivat Gorban niin että sanoin hänen ALOITTANEEN Herran ylösnousemuksen parodiansa 72 tunnin vankeudellaan ja siis 11. 4. 2005 uutisessani punaisella, että siinähän jatkat: Paavin hautauksesta puoli vuotta ja 72 tuntia! Voitaisko sopia niin, että KOKO MAAILMA MENEE MIELISAIRAALAAN, on se niin hullu, kun minua hulluksi väitti! Vaihtoehtona tietenkin SEURATA MINUA! HV 19. 5. 2005 klo 24.00.
http://wwnet.fi/users/veijone/