Ei kukaan ellei ole täysin epätoivoinen!
Kuka hullu haluaa hakea tänne kaupunginjohtajaksi?
11
731
Vastaukset
- Anonyymi
Kuulin huhun, että Tytti Yli-Viikari olisi kiinnostunut kj:n paikasta. Saisi valtuutetut ja yleisö etäyhteyksien päässä miettiä mikä kirja milloinkin mukana on. Valtuutetuille sopiva olisi iltasatu.
- Anonyymi
Muumilaaksossa uusia hahmoja kolmannella kaudella
- Anonyymi
Kauhava on hyvä paikka
- Anonyymi
Kaupunginhallituksen tulisi vaihtaa jäseniään suurelta osin, tietyt henkilöt tekevät uuden kaupunginjohtajan työn aloittamisen kestämättömän vaikeaksi ja haastavaksi.
- Anonyymi
Uutisointia seuratessa herännyt kysymyksiä. Hallituksenb Menettelytavoista, käytöksestä, kaikesta vaietusta.
- Anonyymi
Huutaja on pahin. Menee hyvin niin kauan kun menee sen mielen mukaan. Löytyisikö siltä suunnalta ketään muuta? Talouasioiden hoito olisi plussaa.
- Anonyymi
Komiat lehden pääkirjoitus ja juttu aiheesta oli mielenkiintoinen kaikessa negatiivisuudessaan.
Päätoimittaja kehotti viranhaltijoita hakemaan tehtävää.
Tästä voi ajatella, että päätoimittajalla on mieleinen henkilö kaupungintalon sisällä, josta nyt toivotaan jatkajaa. Toisaalta voiko kukaan heistä hakea, koska osa heistä oli savustamassa edellistä johtajaa pihalle. Esim hallintojohtaja oli kirjoittamassa yli sata sivuista selvitystä irtisanomiseen - ei näytä hyvältä, jos hän hakee...
Toinen seikka on Komiat-lehden negatiivisuus. Tehty hakemus oli hyvä, mitä siitä, jos siinä on virhe tai jokin asia toistetaan. Ei nuo Komiat lehden jutut aina ole oikein nekään.
Sitä voi vaan ihmetellä, miksi kanta Kauhavalta ei ole yhtään edustajaa valintatoimikunnassa.- Anonyymi
Kauhavan sekoilu ollut vertaansa vaille
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kauhavan sekoilu ollut vertaansa vaille
Vielä tulee lahtareilla Markkua ikävä!
- Anonyymi
Eikö kannattaisi valita uudeksi kj:ksi se valittaja? Ei tarttisi maksaa palkkaa. Palkalla lyhennettäisiin valituksista syntyneitä kuluja veronmaksajille.
Ei olisi tekemässä uusia valituksia. Säästöä sekin.
Näyttäisi viisaaltakin, kun hallitus määräisi puhekieltoon. Päivää , näkemiin ja kiitos saisi sanoa.- Anonyymi
Puhu sinä minä pidän hevosta. Jos joku jaksaa lässytystä kuunnella.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.663102Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91831- 1111714
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241229- 1251009
- 93943
- 60934
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67926- 84839
Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6835