Bagis: Putin ja Zelensky suostuivat osallistumaan G20-huippukokoukseen

Anonyymi-ap

Bagis: Putin ja Zelensky suostuivat osallistumaan G20-huippukokoukseen

Indonesian Arabiemiirikuntien suurlähettiläs Husin Bagis sanoi, että Venäjän presidentti Vladimir Putin ja hänen ukrainalainen kollegansa Vladimir Zelensky ovat valmiita osallistumaan G20-huippukokoukseen.
National-lehden Emirati-versio puhui 7. lokakuuta Indonesian Yhdistyneiden arabiemiirikuntien suurlähettilään Husin Bagisiin viitaten Venäjän presidentin Vladimir Putinin ja Kiovan hallinnon johtajan Vladimir Zelenskin mahdollisesta tapaamisesta tulevassa G20-huippukokouksessa Balilla.

Bagis väittää, että Putin ja Zelensky vastatessaan hänen lähettämiinsä kutsuihin osallistua G20-huippukokoukseen ilmaisivat suostumuksensa, mutta eivät nimenneet tarkkaa muotoa G20-maiden päämiesten kokouksessa.

0

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

        narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
        Maailman menoa
        112
        4727
      2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

        Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
        Maailman menoa
        183
        4469
      3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

        Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
        Ikävä
        114
        1895
      4. Tylsille treffeille

        Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
        Tunteet
        403
        1691
      5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

        Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
        Maailman menoa
        33
        1462
      6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

        Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
        Ensitreffit alttarilla
        6
        1179
      7. Upeeta! Rauha tulee pian!

        Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
        Maailman menoa
        367
        1172
      8. Minkä lempinimen olet

        antanut kaivatullesi?
        Ikävä
        73
        1087
      9. Mitä hyvää olet

        aiheuttanut kaivatullesi?
        Ikävä
        72
        1039
      10. Miksi et halua

        Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
        Ikävä
        92
        978
      Aihe