Nyt meni sitten siltakin

Ensin upottivat oman sotalaivansa.

Sitten räjäyteltiin tankkeja.

Josta sujuvasti siirryttiin kaasuputkeen.

Ja viimeinkin lähti myös hieno silta.

Venäläisillä on hassuja sotilaallisia tavoitteita.
467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jännityksellä odotamme mikä on seuraava sotilaallinen tavoite jonka Venäjä haluaa saavuttaa.

Olisko se jo Putinin teloittaminen?

Äänestä
  • Pojat unohtivat että Venäjä tulittaa jatkuvasti hallussaan olevaa Zaporizzjan ydinvoimalaa.....

    Äänestä

Seuraava kohde lienee Kreml kun avain hukassa eivätkä saa ovea muuten auki kuin räjäyttämällä.

Äänestä

Tässä on se pelottava mahdollisuus että Venäläiset jymäytti siltansa itse jotta pääsevät "hyvällä syyllä" ammuskelemaan ydinaseita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ensin upottivat oman sotalaivansa.

Sitten räjäyteltiin tankkeja.

Josta sujuvasti siirryttiin kaasuputkeen.

Ja viimeinkin lähti myös hieno silta.

Venäläisillä on hassuja sotilaallisia tavoitteita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu