Miksi monesti nämä Vain Elämää ohjelmassa kuullut versiot ovat paljon parempia kuin ne studiossa nauhoitetut. Redraman Mun studioversiosta puuttui se kitarointi osuus. Miksi hitossa sitä ei ollu äänitetyssä versiossa.
Osa toimii loistavasti sekä äänitettynä että ohjelmaaaa kuultuna versiona. Sentään osa haluaa tuoda tai ainakin yrittää tuoda samat soundit ja soittimet äänitettyyn kuin mitä käytetään ohjelman esityksessäkin.
Aikanaan Sillanpään Liekeissä oli paskinta ikinä. Livevedossa oli tyylikästä saxofonia ja äänitetyssä köykäistä synasoundia.
Vain elämää äänitetyt VS Live esitys ohjelmassa
Anonyymi-ap
2
310
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan samaa olen itsekkin miettinyt..
Livet kuulostaa tod hyvältä 2ch setillä.
Studio äänityksissä tasot heittää liikaa. - Anonyymi
Vähän vastaava tapaus oli aikoinaan Rea Maurasen Tyttö ja tanssiva karhu. Jossain tv-elokuvassa Mauranen lauloi sen todella kauniisti, mutta levyllä se ei kuulosta ollenkaan yhtä hyvältä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3233365Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun192278Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151880Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141605Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko4171522Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t361404Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2441332- 171264
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631076Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin201010