Näin se homma menee

"Lahkolaiset houkuttelee nopeilla uskonratkaisuilla lisää jäseniä lahkoihinsa."
667
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ei houkuttele, mihin niitä jäseniä tarvitaan häh !?

Äänestä

Mikä tai kuka on lahko ?

Äänestä
  • Luther Säätiö.

    Äänestä

Vauvakastetut vievät ihmisen tiedottomassa tilassa kirkkonsa veronmaksajaksi.
Kieroa toimintaa.

Äänestä

Äärihelluntailaiset mesomassa.
Nykyhelluntailaisuuden suuntana.

Äänestä
  • Vauvakastettu ovatko helluntailaiset vieneet jonkun väkisin seurakuntansa jäseneksi?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

"Lahkolaiset houkuttelee nopeilla uskonratkaisuilla lisää jäseniä lahkoihinsa."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu