Vanhojakin nuo jo on..Mutta yleensä junakyydillä tulevat.
T64 tankkeja Venäjä tuo rintamalle Junalla!
Anonyymi-ap
1298
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Varmaan museoista löytyy vielä muutama Sotka (T-34), joten kyllä Venäjällä vielä vähän kalustoa on.
Kuule, Sotkia on varastoitu tuhansittain. Niiden vuoro tulee sitten viimeksi, kunhan ukrainalaiset saa nämä modernimmat 1960-luvun vehkeet tuhottua.
Ja sitten kun laittaa pelkän ajajan kanssa liikkeelle niin miehistötappiot pysyy kurissa. Kummatko loppuu ensin, rysdän tankit vai Lännen PST-ohjukset? 😂
Nämä lähtee ihan kertasingolla. Ei tarvitse St. Javelia tuhlata.
ei kai ny sentää t-64
Wanhoja Stalinin naamojakin tuodaan rintamalle...,
Pelaat liikaa.
Kertsin silta uutiskuvien mukaan kestää vain kevyitä kiskobusseja.
Pohjoisimmalle rintamalle taitaa olla rautatieyhteys venäjän puolelta.
Mutta Hersonissa olkoot ilman tankkeja.
venäläiset siis, Ukraina kai vihdoin saa Saksasta Leopardeja.
Tankit junalla asemalle ja loppumatka belarus raktorin perässä rintamalle korkkausta odottamaan.
Junalla noita siirrellään Suomessakin ,vai luuletteko että ajamalla mennään vaikka Parolasta Niinisaloon tai Rovajärvelle. Leopardeista en tiedä ,mutta eipä 55 tai 72 ainakaan mikään nautinto ole ajella.
”Ahti sai tarjouksen sähköyhtiöltä: 700 prosentin korotus – ”Naurattaa”
Ahdin vanha sähkösopimus umpeutuu tammikuun lopussa. Sen jälkeen sopimusta voisi jatkaa Helenillä hurjalla hinnannousulla.” IL
”Anna Ahti ahvenia, -Nato suuria kaloja” –Vai miten se vanha loru nyt meni. Kerro sinä, -minä en muista.
Mustalla merellä on naton narrattavaksi suuria kaloja! (Nato ei tarkoita suomen kielessä vain sotilasliittoa, vaan myös aviomiehen sisarta.) No, minä en usko, että aviomiesten sisaret lähtisivät kalalle Mustalle merelle. Sehän on niin musta nyt kun siellä majailee niitä Putinin tulikaloja. Ne ovat kuin lohikäärmehirviöitä, jotka syöksevät terroristisia tulisalamia innocent -merkkisten ukrainalaisten ihmisten tappamiseksi.
Nato on tosi hyvä kalastamaan. Moni on nähnyt sen, kun aviomiehen sisko tarttuu asiaan, niin johan alkaa tapahtua. Natolla on hyvät kalastusvälineet. Annetaan sen Loch Nessin lohikäärmeen nyt olla rauhassa ja todellisten ritarien on autettava Mustan meren lohikäärmeiden etsimisessä ja tuhoamsessa ja pian.
Kuulin, että Ketrsin salmen sillan alla majailee useita lohikäärmeitä metsästäviä ritareita. Heitä jotkut haukkuvat etäpartisaaneiksi. Mutta nato neuvoi, että älkää menkö sinne alle. Aviomiehen sisar kalastaa sillan kohdalta muilla ”Missail” merkkisillä viheillään. Niissä on kuulemma ottavampi polte kuin Kuusamon kupariuistimissa. ”Kyllä Nato tietää”.
Mutta millä se Ahti nyt meriä lämmittää, kun taas minun mielestäni mielestänikin meriä pitäisi lämmittää, ellei jopa kuumentaa riittävästi vain Putinin tulikalojen kohdilla. Ahti on jo meriä lämmittäessään melkein lopettanut ”Sargassomeren lahjan”, Golf virrankin. ”-Jäitä hattuun” ja ”siinähän se aika kuluu jäitä poltellessa”, sanontojen viljely ei nyt sovi Naton agendaan.
Enemmänkin voisi keskittyä rautatieiskuihin ja estää tätä sotakaluston siirtoa.
Kyllä ne kuvissa etupäässä on T64 mitä rintamalle roudaavat