Anniina Inga Evita Huhtiranta-Tscherep murhasi Äitninsä

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/60ef5bcf-f718-4fb5-b771-1d62b3ec42ef

Laturin johto oli 2 ½ kertaa kierretty Äidin kaulan ympärille ja sen jälkeen tytär kuristi.

Suominainen osaa tehdä abortin, mutta myös surmata oman Äitinsä ja oman lapsen Iso Äidin
4909
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

"äidin ja tyttären yhteydenpito loppui heti teon jälkeen."
Minkähän vuoksi?

Äänestä

Jälleen kerran kun kyseessä on suomalainen tekijä niin kaikki kuvia myöten tuodaan julki, mutta annas olla ku kyseessä on matu tms. niin media ei kerro yhtään mitään tekijästä.
Mutta toimittajat kusee omille niskoilleen, sen tietää AINA mistä tekijästä on kyse kun sitä sairaalloisesti peitellään eikä kerrota edes puolella sanalla.

1Äänestä

Kyllä kaikkien nimet julkaistaan, jos tuomio ylittää kaksi vuotta. Poikkeuksena ne joilla halutaan suojella esim. alaikäistä uhria .

Äänestä

Mikä kansallisuus? Entä vanhemmat.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/60ef5bcf-f718-4fb5-b771-1d62b3ec42ef

Laturin johto oli 2 ½ kertaa kierretty Äidin kaulan ympärille ja sen jälkeen tytär kuristi.

Suominainen osaa tehdä abortin, mutta myös surmata oman Äitinsä ja oman lapsen Iso Äidin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu