Niinkuin kävi eräälle Vaasan Adventtikirkon maallikkosaarnaajalle.
Adventtikirkkoon ei saa tulla sairauden, vian, vamman tai rapulan vuoksi taikka muusta vastaavasta syystä puuttuvat sapatin pyhitykseen tarvittavat edellytykset.
Adventismista voi mennä nuppi sekaisin
9
142
Vastaukset
- Anonyymi
Typerä aloitus.
- Anonyymi
Onko sinulla neuvoja miten sapattiin valmistaudutaan?
Taidat olla adventismityperyyksiin uskovia ja tyhjäpää. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko sinulla neuvoja miten sapattiin valmistaudutaan?
Taidat olla adventismityperyyksiin uskovia ja tyhjäpää.Yksittäisen ihmisen parjaaminen on TYPERÄÄ.
- Anonyymi
Adventtikirkkoon ei myöskään saa tulla minihame päällä tai korvissa, eikä vahvasti meikattuna.
Myös korut ja lävistykset on kielletty.- Anonyymi
Älä jauha puppua. Netti on täynnä adventtiseurakuntien videoita, joissa juontajilla on päällä minihameet. Myös koruja ja lävistyksiä löytyy videoilta sekä meikkiä mielen mukaan. Lakkaisit siis valehtelematta, kun totuus on niin helppo kaikkien löytää netistä!
- Anonyymi
Meitä pastoreita on nimenomaan koulutettu ja tarkoin opastettu sitä varten, että saisimme seurakuntiemme jäsenten nupin mahdollisimman sekaisin. Miksi luulette, että tarvitsemme vähintään 4 vuoden alkukoulutuksen pastorin virkaan ja sitten vielä säännöllisen täydennys-/päivityskoulutuksen???
Kun seurakuntalaisen nupin saa sekaisin, on hänen hyväksikäyttäminen paljon helpompaa. Jumalhullu kun on helppoa kauraa kaikin puolin.
Pastorinne täältä Tampereen seudun adventtiyhteisöstä.- Anonyymi
Sinä et ole mitään muuta kuin nettitrolli.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinä et ole mitään muuta kuin nettitrolli.
Kaikki me pastorit olemme nettitrolleja. Siellä netissä me koronan aikana trollasimme ja saimme yhteisömme jäsenistön jo ennestään sekaisina olevia päitä vielä sekaisemmiksi.
Hyvä niin, koska se tekee kukkaroillemme vain hyvää.
Pastorinne täältä Tampereen seudun adventtiyhteisöstä.
- Anonyymi
Pastorilla ei mene nuppi sekaisin, kun hän saarnansa jälkeen lauantaina kiireesti porhaltaa ostoksille:
https://www.is.fi/seksi-parisuhde/art-2000009129938.html
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131458
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881307Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1361067- 68974
- 39917
- 69874
- 97867
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.54852- 75846
Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39784