Onks mitään mehukkaita sopupelejä luvassa ?

Anonyymi-ap

Onko tietoa mistään mehukkaista sopupeleistä nyt ?

CHL.ssä Färjestadt häivis jo vieraissa Puolalaiselle krakovalle sopupelissä sekä nyt eilen ILVES hävisi Norjalaiselle Stavagnerille sopupelissä 4-2.

3

98

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin, laji täytyy pitää "mielenkiintoisena" - siten iso yleisö jaksaa sitä seurata. On nää vittu lapsellisia. Veikkaajan tehtävä on haistella juuri nämä soputulokset. Isoja kertoimia saa kun tietää hetken jolloin iskeä kiinni.

      Pesäpallossa siis suomalaisessa junttipallossa Sotkamo pelasi eräänä kesänä kaksi varmaa sopupeliä. Sotkamo hävisi kaksi kotipeliä lähekkäin kahdelle superaltavastaajalle kertoimella 30. No nämähän olisivat rahvaallekin maistuneet kioskinluukulla, mutta eipä näistä huudella - paitsi pelaajat omalle perunhajuiselle sisäpiirille. Julkisuudessa Sotkamon pelaajat vain totesivat tappion jälkeen, että näihin otteluihin on välillä vaikea "syttyä".

      • Anonyymi

        "Pieni palkkio itse pelistä joten juusto leivän päälle pitää hakea betseistä"

        (Wanha sanonta pienten lajien pelaajien pukukopeista)

        Kannattaa siis pitää silmällä vaikkapa salibandyn tuloksia ja itse pelien välillä mykistävän outoja käänteitä. Pieni kaveriporukka kun voi keksiä kaikkea pientä jäynää rahanhimoisten vedonlyöjien kustannuksella. Yllätystasapeli sarjakärjen ja sarjajumbon välillä tuo ihan kivasti lompakkoon täytettä mutta ei pahasti kirpaise sarjataulukossa kunhan hoitaa pelin sitten kunnialla voittoon jatkoajalla. ⊂(◉‿◉)


      • Anonyymi

        Tuo on järkyttävää miten pesäpallo päässyt takaisin pitkävetoon. Tappiot maksaa sitten rehelliset pelaajat lotosta ymm.. monivetoon ymm missä pelipanosten mukaan voitot. Ei muuhun tätä lajia saa päästää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1685
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      127
      1442
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      90
      1303
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      62
      1163
    5. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      10
      1038
    6. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1009
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      213
      815
    8. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      773
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      122
      743
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      718
    Aihe