Usalainen sallittoteoreetikko Alex Jones sai lähes miljardin dollarin sakot

Anonyymi-ap

Millaisia salaliittoteorioita Jones on levitellyt?

"Oikeus on määrännyt äärioikeiston edustajan, juontajan ja salaliittoteoreetikko Alex Jonesin maksamaan kahdeksalle Sandy Hookin peruskoulun ampumisen uhrien perheelle ja yhdelle ensiapuhenkilölle yhteensä 965 miljoonaa dollaria."

Pitäisikö Suomeen saada samanlaiset sakot salaliittoteorioiden levittämisestä?

18

136

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Melkein miljardin sakot totuuden puhumisesta, amerikassa kaikki on suurta, voisit vähän linkata noista miljardin sakoista.

      • Anonyymi

        Vain otettu lääke auttaa


    • Anonyymi

      Pohjoismainen lainsäädäntö perustuu todellisiin menetyksiin. Ehkä puhutaisiin tässä yhteydessä osallisuudesta tai yllytyksestä murhiin.

      Valheellisen informastion levittämisestä pitäisi kuitenkin tehdä rangaistavaa.

      • Anonyymi

        Demokratia ja kansalaisvapaudet vahvistuvat kun vain valtion viralliset totuudet ovat sallittuja.


    • Anonyymi

      Sananvapaudella on hintansa

      • Anonyymi

        Amerikassakin on sananvastuu eikä vain Venäjällä.


    • Tuosta saattaa Joneskin ottaa opikseen. Jos ei, niin sitten voitaneen pitää vähän tyhmänä.

    • Anonyymi

      Oli saanut niillä paskapuheillaan runsaasti rahaa, kuten nämä meilläkin tutut rokotevastaisten sivustojen harhaiset rikastuttavat valheellisia "dokumentteja" jakamalla.

      • Anonyymi

        Näistä "rokotteista" löytyy ihan virallisia dokumentteja ja tutkimuksia joista ilmenee kaikenlaista..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näistä "rokotteista" löytyy ihan virallisia dokumentteja ja tutkimuksia joista ilmenee kaikenlaista..

        Juu, ne teidän "dokumentit" ja linkin MV-sontaan on kyllä nähty.


    • Anonyymi

      Mitään ei ole vielä maksettu keissi jatkuu 😂🤣

    • Anonyymi

      Sakoista on apua vasta sitten, jos ne muunnetaan vankeudeksi. Alex Jones on riekkunut Sandy Hook' in lapsiuhrien haudoilla vuosikausia. Väittänyt, ettei lasten joukkomurhaa koskaan tapahtunut, syyttänyt vanhempia petoksesta ja väittänyt ettei lapsia edes ollut olemassa.

      Nyt tämä ihmiskunnan syöpäkasvain on hakeutunut konkurssiin. Eikä hän tule maksamaan penniäkään tuomituista korvauksista. Vanhemmille toki riittää julkinen tuomio, mutta jotain näille pelleille pitäisi keksiä. Suomessa sentään sakot muuntuvat vankeudeksi.

    • Anonyymi

      On kaksi syytä olla onnellinen. Toinen on se, että ei ole syntynyt venäjälle ja toinen on se, että ei ole syntynyt jenkkilään.

    • Anonyymi

      Rokotevastaiset ovat Suomessakin varmaan syyllistyneet aika moneen kuolemantuottamukseeen, kun ihmiset ovat uskoneet heidän roskasivujaan ja jättäneet rokotteet ottamatta. Kuolleet sitten koronaan.

      Toisaalta jos ihminen on niin pohjattoman tyhmä että menee uskomaan rokotevastaisten valehtelijoiden ala-arvoista roskaa, niin kuoli sitten ihan omaa tyhmyyttään. Pitäisi olla sen verran älliä että tajuaa mikä on luokatonta sontaa.

    • Anonyymi

      Ameriikan Kärkkäinen.

    • Anonyymi

      i n f o w a r s [dot] c o m

    • Anonyymi

      Suomen talous olisi pelastettu hörhöjen sakottamisella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      238
      17281
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      178
      12297
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      55
      6081
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      65
      4908
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      19
      4890
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      23
      4016
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3615
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      9
      3514
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      139
      3066
    10. 310
      1687
    Aihe