Usalainen sallittoteoreetikko Alex Jones sai lähes miljardin dollarin sakot

Anonyymi-ap

Millaisia salaliittoteorioita Jones on levitellyt?

"Oikeus on määrännyt äärioikeiston edustajan, juontajan ja salaliittoteoreetikko Alex Jonesin maksamaan kahdeksalle Sandy Hookin peruskoulun ampumisen uhrien perheelle ja yhdelle ensiapuhenkilölle yhteensä 965 miljoonaa dollaria."

Pitäisikö Suomeen saada samanlaiset sakot salaliittoteorioiden levittämisestä?

18

161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Melkein miljardin sakot totuuden puhumisesta, amerikassa kaikki on suurta, voisit vähän linkata noista miljardin sakoista.

      • Anonyymi

        Vain otettu lääke auttaa


    • Anonyymi

      Pohjoismainen lainsäädäntö perustuu todellisiin menetyksiin. Ehkä puhutaisiin tässä yhteydessä osallisuudesta tai yllytyksestä murhiin.

      Valheellisen informastion levittämisestä pitäisi kuitenkin tehdä rangaistavaa.

      • Anonyymi

        Demokratia ja kansalaisvapaudet vahvistuvat kun vain valtion viralliset totuudet ovat sallittuja.


    • Anonyymi

      Sananvapaudella on hintansa

      • Anonyymi

        Amerikassakin on sananvastuu eikä vain Venäjällä.


    • Tuosta saattaa Joneskin ottaa opikseen. Jos ei, niin sitten voitaneen pitää vähän tyhmänä.

    • Anonyymi

      Oli saanut niillä paskapuheillaan runsaasti rahaa, kuten nämä meilläkin tutut rokotevastaisten sivustojen harhaiset rikastuttavat valheellisia "dokumentteja" jakamalla.

      • Anonyymi

        Näistä "rokotteista" löytyy ihan virallisia dokumentteja ja tutkimuksia joista ilmenee kaikenlaista..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näistä "rokotteista" löytyy ihan virallisia dokumentteja ja tutkimuksia joista ilmenee kaikenlaista..

        Juu, ne teidän "dokumentit" ja linkin MV-sontaan on kyllä nähty.


    • Anonyymi

      Mitään ei ole vielä maksettu keissi jatkuu 😂🤣

    • Anonyymi

      Sakoista on apua vasta sitten, jos ne muunnetaan vankeudeksi. Alex Jones on riekkunut Sandy Hook' in lapsiuhrien haudoilla vuosikausia. Väittänyt, ettei lasten joukkomurhaa koskaan tapahtunut, syyttänyt vanhempia petoksesta ja väittänyt ettei lapsia edes ollut olemassa.

      Nyt tämä ihmiskunnan syöpäkasvain on hakeutunut konkurssiin. Eikä hän tule maksamaan penniäkään tuomituista korvauksista. Vanhemmille toki riittää julkinen tuomio, mutta jotain näille pelleille pitäisi keksiä. Suomessa sentään sakot muuntuvat vankeudeksi.

    • Anonyymi

      On kaksi syytä olla onnellinen. Toinen on se, että ei ole syntynyt venäjälle ja toinen on se, että ei ole syntynyt jenkkilään.

    • Anonyymi

      Rokotevastaiset ovat Suomessakin varmaan syyllistyneet aika moneen kuolemantuottamukseeen, kun ihmiset ovat uskoneet heidän roskasivujaan ja jättäneet rokotteet ottamatta. Kuolleet sitten koronaan.

      Toisaalta jos ihminen on niin pohjattoman tyhmä että menee uskomaan rokotevastaisten valehtelijoiden ala-arvoista roskaa, niin kuoli sitten ihan omaa tyhmyyttään. Pitäisi olla sen verran älliä että tajuaa mikä on luokatonta sontaa.

    • Anonyymi

      Ameriikan Kärkkäinen.

    • Anonyymi

      i n f o w a r s [dot] c o m

    • Anonyymi

      Suomen talous olisi pelastettu hörhöjen sakottamisella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      133
      1363
    2. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      101
      1054
    3. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      954
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      25
      947
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      308
      832
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      99
      803
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      37
      683
    8. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      656
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      56
      648
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      140
      603
    Aihe