Poikani vietiin huostaan 25.8.2021. Minähän se pyysin sossua tulemaan ja selvittämään äidin luokse muuttavan vieraan ja antamaan lapsen osoitteen minulle omaan asuntoon. Se oli vastuutonta lapsen kannalta ja olin oikeassa. Sitten kieltäydyin sossun käynnistä, koska halusin itsenäistyä lastensuojelusta, ongelmat ollen äidin kanssa ja olin irtautumassa äidistä. Vasta sen jälkeen te valehtelitte isän asumisen olevan ennakoimatonta ja puheeni lapselle olevan pahaa, jonka diskurssin tarkoitus oli oman määräysvaltanne vahvistaminen. Yritin palata neuvottelupöytään, mutta te keksitte tahallisia valheita lisää. Sitä ennen sossun kanta oli se, että "emme ole sinusta enää huolissamme. Olet persoona". Ongelmamme on sosiaalityöntekijä. Korjatkaa käytöksenne!
Korjatkaa käytöksenne lastensuojelu!
9
186
Vastaukset
- Anonyymi
Onkohan tämä aivan oikea paikka?
Sen sanomiseen, että lastensuojelulla on ongelma, jossa he sortavat asiakkaitaan?
- Anonyymi
Olen samaa mieltä ettei suomi24 ole oikea paikka.Mutta ehkä aloittaja halusi vaan purkaan pahaa oloaan.
- Anonyymi
Koko somen funktio nykyään on vain henkilökohtaisen stressin lievittäminen toisten kustannuksella.
Netti on pilalla ja pitäisi rakentaa uudestaan. Ei minulla ole paha olo. Sosiaalityöntekijällä valehtelee tahallaan saadakseen lapsen.
Anonyymi kirjoitti:
Koko somen funktio nykyään on vain henkilökohtaisen stressin lievittäminen toisten kustannuksella.
Netti on pilalla ja pitäisi rakentaa uudestaan.Yllä oleva on sosiaalityöntekijä, joka manipuloi teitä pitämään arvostelijaa turhana "tällä ei ole henkilökohtaisena ongelmana relevanssia sosiaalityöntekijän hirmuvallan kannalta, joten teidän ei kannata ottaa häntä vakavasti.
Valitettavasti viestisi pumppasi ketjuani ylös- Anonyymi
ajatuksetovatilmaisia kirjoitti:
Yllä oleva on sosiaalityöntekijä, joka manipuloi teitä pitämään arvostelijaa turhana "tällä ei ole henkilökohtaisena ongelmana relevanssia sosiaalityöntekijän hirmuvallan kannalta, joten teidän ei kannata ottaa häntä vakavasti.
Valitettavasti viestisi pumppasi ketjuani ylösmainaatko että sosiaalityöntekijä vastaa sinulle täällä?
Anonyymi kirjoitti:
mainaatko että sosiaalityöntekijä vastaa sinulle täällä?
Onpa erikoista. Et ilmeisesti kykene itsereflektioon ollenkaan
- Anonyymi
ajatuksetovatilmaisia kirjoitti:
Yllä oleva on sosiaalityöntekijä, joka manipuloi teitä pitämään arvostelijaa turhana "tällä ei ole henkilökohtaisena ongelmana relevanssia sosiaalityöntekijän hirmuvallan kannalta, joten teidän ei kannata ottaa häntä vakavasti.
Valitettavasti viestisi pumppasi ketjuani ylös"Yllä oleva on sosiaalityöntekijä"
Olen tuon viestin kirjoittaja enkä ole sosiaalityöntekijä. Teemu, ymmärsit nyt minut täysin väärin. Internetin rakentaminen uudestaan hyödyttäisi sinuakin. Jos keskustelut Internetissä pakotettaisiin toimimaan rationaalisesti ja kaikenlainen hassuttelu ja huutelu kiellettäisiin, saisit paljon enemmän näkyvyyttä asiallesi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 275504
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333603Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533522Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu263407Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1242996Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod322727Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint222413Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1202390- 442230
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142205
