Ei taida loppua aivanheti sota kun iran osallistuu joukkomurhaan....
Iran aseistaa venäjää
Anonyymi-ap
2157
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Toivottavasti sota kestää monta vuotta. Jokainen kuukausi ja viikko kuluttaa Venäjän resursseja, jotka eivät todellakaan ole ehtymättömät. Mitä pidempään sota kestää, sitä syvemmälle rappioon Venäjä ajautuu ja sitä vaikeampaa Venäjän on kehittyä teknisesti.
Iran aseistaan droneilla ja niitä ukrainalaiset ampuivat jo aika läjän ja uusia ilmatorjuntaohjuksia on jo menossa noita droneja varten.
No se on luonnollista,että islaminuskoiset ovat mukana ei vastentahtoisesti likvidoimassa tilaisuuden tullen vääräuskoisia!
Eikötuo riitä että omassa maassaan mellestävät.... Maatako ne hamuaa ukrainasta... Ukraina vois laittaa viljahanat kiinni sinnepäin..
Ehkä Tehran kannattaisi lämmittää 1e 6 C asteeseen?
Putlerilta loppuu koulutetut soltut! Nää 200.000 kouluttamatonta pakkovärvättyä on vielä pahempaa rupulisakkia kuin ne entiset (joissa ei liioin ollut kehumista!-)
Heh.johsn poika vitsin murjasit 😄25milj sotilaasta ei löydy kentälle kunnon sotilaita?? Oot tainnu kuunnella liikaa toverin tarinoita yleltä 🤭🤭
Muslimit nauttii, kun vääräuskoisia kuolee.
Natohuorien mielipuuha oli mainostaa, että Venäjältä oli paukut loppu..
Eihän sotaa ole edes aloitettu, vasta hieman terästettiin erikoisoperaatiota.
Tavatkaa vain sitä iltapaskaa, kuunnelkaa silmät tapilla Toveria, Aaltolaa...pysytte ajan tasalla...
Mikä se sinua nyppii...
Juuri näin .sinähän sen sanoit.ei vain natohorot ymmärrä.aivopesu on mennyt liian syvälle kaaliin...
Olen hyvin iloinen kun Venäjä käyttää Iranin aseita roistovaltio Ukrainaa vastaan.
Se on turhaa
"Osana pakettia Nato toimittaa nopeasti Ukrainalle lennokkien torjuntavälineitä. Sadat lennokkienjäljityslaitteet auttavat tekemään tehottomiksi venäläis- ja iranilaisvalmisteiset lennokit ja suojaamaan ukrainalaisia ihmisiä sekä maan kriittistä infrastruktuuria"
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/48ab6eeb-34e8-4462-a347-46e41260427d
Iranilla on omiakin ongelmia. Se joukkomurhaa kansalaisiaan. Lisäsanktiot Venäjälle aseiden myynnistä eivät ainakaan helpottaisi tilannetta.
Sota laajenee Lähi-Itään
Iran lähettää lyhyen kantaman ballistisia ohjuksia Venäjälle
Israelin uutisia, katso sotilas-palsta:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17566570/me-asumme-kunniallisesti-vuokralla#comment-116993989
Mitä ihmeen Venäjää. Armeijaa ei ainakaan ole enää
Sodan eteneminen näkyy sotilaiden ulkoasussa
KUMPI VASEMMALLA ON UKRAINALAINEN
JA KUMPI OIKEALLA ON VENÄLÄINEN SOTILAS
katso sotias-palsta enitnen keskusta
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17566570/me-asumme-kunniallisesti-vuokralla#comment-116993526
Onneksi Israel tuli vastavoimaksi pahan valtakuntia 👹 vastaan
Elikkästen siis pahan akseli USA-Israel tuli Ukrainaan.
Kyllä Iranin asetuotannollakin on rajansa
Venäjä on vähitellen loppuun käyttämässä loppuun iranilaiset lennokkinsa, ja tilaa niitä lisää, mutta Iranin valmistaminen ei ole hetken prosessi.
https://www.verkkouutiset.fi/a/venajan-ohjukset-kayvat-vahiin/
USA ja Britannia aseistavat Ukrainaa ja on sielä niiden sotilaitakin.
Osallistuvat joukkomurhiin.
Sensuuri petti😅😁😀
"Venäläisellä RBC-kanavalla nähtiin nolo hetki, kun tunnettu venäläinen puolustusasiantuntija pyysi lähetyksen alussa, ettei keskustelussa käsiteltäisi iranilaisia lennokkeja.
Johtavan venäläisen puolustusalan ajatushautomo CAST:n johtaja ja Venäjän puolustusministeriön julkisen neuvoston jäsen Ruslan Puhov keskustelee alla näkyvällä videolla toimittajien kanssa. Puhov mitä ilmeisimmin kuvittelee, ettei hänen mikkinsä ole vielä päällä. Kommentit kuuluivat kuitenkin lähetyksessä.
Puhov toteaa toimittajille, että ”venettä ei tule keikuttaa” ja pyytää, että ”näitä iranilaisia” ei käsiteltäisi.
– Tiedämme kaikki, että ne lennokit ovat iranilaisia, mutta viranomaiset eivät ole myöntäneet sitä, hän jatkaa"
https://www.verkkouutiset.fi/a/mikki-paalla-liian-aikaisin-venajan-televisiossa-myonnettiin-iranin-lennokit/