Hiilivoimaa lisätty massiivisesti maailmalla.

Suomi ei voi enää polttaa puuta, ilmasto ei kestä.

Näinkö EU-komissio ajattelee?
1653
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Sieltä leikataan mistä helpoimmalla voidaan. Hiilivoimalan kieltäminen Saksassa on vaikeampaa kuin puun polton kieltäminen Suomessa.

Äänestä

Niin saksa on käskyttänyt suomea ja
ja vihreät totteli.

Äänestä

Tuskinpa kukaan kuvittelee, että suomalaiset antaisivat klapiensa lahota liitereihin ja paleltuisivat ensi talven pakkasiin. Tarkoitus ei ole 'puhdistaa ilmaa' eikä 'vähentää hiilidioksidipäästöjä' eikä 'estää ilmaston lämpenemistä', vaan aiheuttaa sisällissota Suomeen, jonka entinen vauraus kehittyi sovusta. Sodalla on helppo tuhota se, mitä rauhalla saavutettiin. Päämääränä globiksilla on puolen miljardin orjaväestö pienelle 'eliitille', joka omistaa kaiken.

Äänestä

Järki on jollain perseessä. Puuko ei ole uusiutuva.

Äänestä

Sähkön hinnan nostamisekse seisotetaan seitsemää voimalaitosta.
Yhteisteholtaan noin 2000 MW.

Hellitus vaalitunnelmissa jakelee sähkölaskuihin tukirahaa mutta ei viitsi käynnistyttää noita voimaloita.

Äänestä
  • Mitkä muut seisoo, kun Meri - Pori ?

    Äänestä

  • Tyhmähän sinä olet.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Mitkä muut seisoo, kun Meri - Pori ?

    Tuskin tuo Persu reppana tuohon kykenee vastaamaan.

    Äänestä

Brysselistä katsottuna kaikki on ylösalaisin. Kun tekee kaiken päinvastoin kun Eurostoliitto määrää, silloin on aika hyvin oikeilla jäljillä.

Äänestä

Kaasun sijasta Saksakin käyttää nyt varmasti kivihiiltä sähköntuotannossaan. Aiemmin suurin osa Saksan sähköstä tuotettiin kaasulla kun ydinvoimasta on haluttu luopua. Nyt siis kivihiili käytössä.

Äänestä
  • Saksan vihreät ilmoittaa että aikovat todellakin laittaa ydinvoimalat kiinni huhtikuuhun mennessä eikä ydinvoimalla ole enää ikinä mitään asiaa saksaan.

    Katsotaan onko vihreitä enää seuraavien vaalien jälkeen.

    Äänestä

Nyt aloittaja osuit just asian ytimeen hyvä ! Suomen punavihervassarien järjetömän oman erinomaisuutensa ja kyltymättömän kunnianhimonsa sokaisemina tuhoamassa Suomen ja sen energian tuottamisen.

Äänestä
  • Persu, olet pihalla kuin Soini aikoinaan ja kuinka persu olla vain voi.

    Äänestä

  • Kyllä Persujen aikainen hallitus, allekirjoitti Pariisinilmastasopimuksen.
    Eihän sinun aivoilla noin pitkälle ajatella.
    Äärioikeisto humppa 💩💩 sitä Persut toteuttavat.
    Opposiittiossa pidetään heikkojenpuolta, hallituksessa oikeistopolitiikkalla ei siihen yksinkertaisesti ole varaa.

    Äänestä

Puun polttamista ei ole kielletty.

Äänestä

Voi reppanat, ei energia asiat persuksi haukkumalla parane.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomi ei voi enää polttaa puuta, ilmasto ei kestä.

Näinkö EU-komissio ajattelee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu