Helsingissä järjestetään kirjamessut 27.10.2022 - 30.10.2022. Messuilla on varmasti entiseen tapaan paljon mielenkiintoisia haastatteluja ja lukuisia hienoja kirjoja.
Kirjamessujen kunniaksi JP Uutiset järjestää omat pienimuotoiset "kirjamessut". Esittelyssä on paljon mielenkiintoisia kirjoja, joita voi ostaa kirjakaupoista tai lainata kirjastoista.
Tervetuloa tutustumaan kirjoihin:
https://johanneksenpoika.fi/uutiset/juttu_s1402_kirjat.html
Kirjamessut
12
267
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kiitos
Minulle riittää Raamattu!- Anonyymi
Ignoranssi ei ole hyve, veliseni.
- Anonyymi
Taidat narrata. Sanopa tuo valtakunnansalilla, ettet lue Vt-seuran materiaalia, vaan ainoastaan Raamattua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taidat narrata. Sanopa tuo valtakunnansalilla, ettet lue Vt-seuran materiaalia, vaan ainoastaan Raamattua.
No, mutta; kirjastoahan siitä tulee. Ja sen jälkeen mökötystuomio.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No, mutta; kirjastoahan siitä tulee. Ja sen jälkeen mökötystuomio.
Niin, valtakunnansalilla ei saa tuollaista sanoa, mutta ovenavaajalle voi sanoa, että luotamme yksin Raamattuun. Se ei ole totta, mutta se ei haittaa. Totuus voidaan kertoa tipotellen sitten, kun uhri alkaa olla koukussa kiinni.
- Anonyymi
Narraat kuitenkin . Taitaa Vartiotornin kirjoja olla hylly täynnä.
- Anonyymi
Juksaat. Luethan tätä palstaakin.
Teidättekö mistä tunnistaa heti uskis kirjat? No niissä on tavuviivat ja aiheena Peräi.. ma.
- Anonyymi
Oletko sinä se kippari, joka käski sulkea ilmastoinnin ja aloitti heti piereskelyn.
Ainia kippari, jonka aikana seurakunnan kokousaktiivisuus väheni. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko sinä se kippari, joka käski sulkea ilmastoinnin ja aloitti heti piereskelyn.
Ainia kippari, jonka aikana seurakunnan kokousaktiivisuus väheni.Siis kieppari. Vuodet pois kokouksista alkaa näkyä.
Anonyymi kirjoitti:
Oletko sinä se kippari, joka käski sulkea ilmastoinnin ja aloitti heti piereskelyn.
Ainia kippari, jonka aikana seurakunnan kokousaktiivisuus väheni.En ole. Mutta jos olisin, niin juuri noin olisin tehnyt. Katsos Peräilma pelastaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait222997- 392587
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381453- 841340
- 631241
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40989Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.124883- 32806
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi27645Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan59611
