Helsingissä järjestetään kirjamessut 27.10.2022 - 30.10.2022. Messuilla on varmasti entiseen tapaan paljon mielenkiintoisia haastatteluja ja lukuisia hienoja kirjoja.
Kirjamessujen kunniaksi JP Uutiset järjestää omat pienimuotoiset "kirjamessut". Esittelyssä on paljon mielenkiintoisia kirjoja, joita voi ostaa kirjakaupoista tai lainata kirjastoista.
Tervetuloa tutustumaan kirjoihin:
https://johanneksenpoika.fi/uutiset/juttu_s1402_kirjat.html
Kirjamessut
12
289
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kiitos
Minulle riittää Raamattu!- Anonyymi
Ignoranssi ei ole hyve, veliseni.
- Anonyymi
Taidat narrata. Sanopa tuo valtakunnansalilla, ettet lue Vt-seuran materiaalia, vaan ainoastaan Raamattua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taidat narrata. Sanopa tuo valtakunnansalilla, ettet lue Vt-seuran materiaalia, vaan ainoastaan Raamattua.
No, mutta; kirjastoahan siitä tulee. Ja sen jälkeen mökötystuomio.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No, mutta; kirjastoahan siitä tulee. Ja sen jälkeen mökötystuomio.
Niin, valtakunnansalilla ei saa tuollaista sanoa, mutta ovenavaajalle voi sanoa, että luotamme yksin Raamattuun. Se ei ole totta, mutta se ei haittaa. Totuus voidaan kertoa tipotellen sitten, kun uhri alkaa olla koukussa kiinni.
- Anonyymi
Narraat kuitenkin . Taitaa Vartiotornin kirjoja olla hylly täynnä.
- Anonyymi
Juksaat. Luethan tätä palstaakin.
Teidättekö mistä tunnistaa heti uskis kirjat? No niissä on tavuviivat ja aiheena Peräi.. ma.
- Anonyymi
Oletko sinä se kippari, joka käski sulkea ilmastoinnin ja aloitti heti piereskelyn.
Ainia kippari, jonka aikana seurakunnan kokousaktiivisuus väheni. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko sinä se kippari, joka käski sulkea ilmastoinnin ja aloitti heti piereskelyn.
Ainia kippari, jonka aikana seurakunnan kokousaktiivisuus väheni.Siis kieppari. Vuodet pois kokouksista alkaa näkyä.
Anonyymi kirjoitti:
Oletko sinä se kippari, joka käski sulkea ilmastoinnin ja aloitti heti piereskelyn.
Ainia kippari, jonka aikana seurakunnan kokousaktiivisuus väheni.En ole. Mutta jos olisin, niin juuri noin olisin tehnyt. Katsos Peräilma pelastaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam2526303Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.1215239KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa184371Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1693195Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on123101Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1792652Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,872561Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1821746- 461689
- 711563
