Typerimmät ja viallisimmat henkilöt pääsi johonkin virkoihin ja siellä ne levittävät saastaansa.
Sitten ihmetellään kun mikään Suomen ongelma ei ratkea.
Suuri palkka on saatu itselle. Näin kun itse saadaan itselle rahat niin toisille syyttömille voikin keksiä kaikenlaista itse sepitettyä ongelmaa. Todellisuudessa he ovat itse aiheuttaneet kaiken"
Sitten ihmetellään kun mikään Suomen ongelma ei ratkea.
Suuri palkka on saatu itselle. Näin kun itse saadaan itselle rahat niin toisille syyttömille voikin keksiä kaikenlaista itse sepitettyä ongelmaa. Todellisuudessa he ovat itse aiheuttaneet kaiken"
Vastaukset 49
Vanhimmat
Suomessa riittää loputtomasti kaikenalaista ongelmaa ja sairautta ja muut, eikä se ratkea kun päsmäröimään päästettiin itseään täynnä oleva huijari vikapää!
Ketkä ovat kaiken pahan takana jotka korruptoi poliitikot ja aivopesee ihmiset kouluissa ym.? Kaiken pahan tarkoitus on pitää aiheuttaa ihmiset kurjuudessa varastamalla rahat veroina ja tappaa ihmiset. Myrkky käärmeet elävät keskuudessamme. Vain psykopaatit tekevät pahaa ja ovat myyneet itsensä saatanalle joiden merkkejä näyttelevät meille. Punainen nauha ranteessa, käsimerkit, kieli ulos masonismi kaikkialla. Perverssit, ei humaanit oliot. M
Onpa taas saatu virka vaikkapa REHTORI jossa on aikamoinen vastuu ihmislähtöisesti, juuri niin! kenet sinne lykätään no se ylimielisin ääliö jolla ei ole silmää millekään, HÄN VIE RAHAT!
Onko sulla paha olla?
Eikö hoitotäti antanut vanukasta?
Olen itse ollut se hoitotäti! Joten tiedän mikä jutun juoni on! Minä teen konkreettisesti sen hoivan ja muut vetävät rahat!
Olen oikeasti ollut päiväkodeissa töissä!
En ole koskaan saanut mitään kiitosta siitä hyvästä mitä olen tehnyt muiden hyväksi! Päinvastoin huononnun vain! Sen sijaan olenkin syyllisin kun olen erehtynyt joskus hoitamaan teidän lapsianne! Kadun sitä, olisinpa vain tehnyt kaikkea muuta!
Häpeän syvästi, että olin niin tollo, että autoin muita ne vuodet! Koska minähän se olenkin syntipukki ja kuinka vastuuton olinkaan!
He laskeneet väärälle henkilölle jonkun rollin jossa minä parka se raadan ja he saavat kaiken!
Se mies joutuu maksamaan kun on keksinyt minusta perättömiä!
Vanhuudesta tulee hänelle inhottavin!
Hän tulee vanhana saamaan kaikkea paskaa!!!!!!!!!!!!!!!!
Roolin
Kuka sinuakin hoiti päiväkodissa?-kiititkö koskaan?
Olet aina yhtä väärässä, täytyy ihan kehua, että ymmärrät asiat aina päinvastoin. Olet niiin fiksu, että aina menee täydellisesti ohi! Huvittava tässä on, ETTÄ MINÄ OLEN OLLUT VANUKASTA ANTAVA HENKILÖ TÖISSÄ JOSSA HOIDETAAN KALTAISIASI VAMMAISIA!
Ihminen joka on itse toisten avun varassa aukoo suutaan, eikös?
Idea on, että on kaksi ihmisryhmää jotak vetää välistä 1. Rahaa kahmivat huijarit 2. jatkuvasti toisten käytännön avulla elelevät tietäjät, joilla on oma palvelija passaamassa.
Joku pienisieluinen joka saa suurta palkkaa allekirjoittamalla jotain taikka joku " Olkaat nyt kiitollisia" eläkeläinen jota passaa joku alipalkattu orja!
Otetaan esimerkiksi vaikka uimaopettaja, uimaopettajaksi ei soi pelkästään henkilö joka osaa uida hyvin! Sama on rehtoreissa.
Sovi.
Onkohan Venäjällä,etes vanukasta.Aamupalaksi kuivattua kalaa ja sitten Ulitsalle.
Onx kaikki kauppa-jasomekeisarit käyny uimakoulun. Siinähän nimenomaan opetetaan pysymään pinnalla. Pohjalle jääneet heivataan pakilan penaaliin!
Mitä siin lällättälet ja utelet kerran aidosti ei paskan vertaa kiinnosta?
Aidot, myötätuntoiset kyselyt ovat eri asia kun psykopaattimaiset ivailut. Näitä tänä päivänä riittää, samoin kuin turhia tekohuolenpitoja.
Rehtorien palkka on iso, mutta heillä ei ole suurimmalla osalla mitään kykyä mihinkään ammattinsa vaatimaan.
6 941 € Kuukaudessa.
Veronmaksajat maksavat sen!
Veronmaksajat maksavat, että rehtorit suoltavat tänne yhteiskuntaan yhä enemmän sairastuneita nuoria!
Mutta hei eikö se palkkaa ollut suurempi koska VASTUU!
Mutta he ovat keksineet ammatin jossa heillä ei ole mitään vastuuta mistään!
Tämä on hauskaa muutenkin, on ihmisryhmiä joiden palkkaa perustellaan vastuulla!
He ovat kehitelleet systeemin jossa vastuu on aina jonkun muun! Mikähän helppo työ onkaan se RASKAS!
Epäilen, että he kuvittelevat sen taulukon rustaamisen sinne jonnekin olevan sen "raskaan" työn.
Todellisuudessa se suurempi palkka maksettiin vain siksi, että HE kantaisivat vastuun siitä mitä siellä kouluissa tapahtuu!
Mutta täytyypä kehua, että hän on ymmärtänyt kaiken tässä yhteiskunnassa kuten muutkin, että mitä suurempi liksa sitä vähemmän vastuuta ja enemmän etuja ja sitä "parempi" on.
Kehun sinua nyt, että ymmärrät tämän kuten minäkin, että nyt saat lisäpisteitä senssimarkkinoilla. Nyt saatkin sen tasokkaan talon ja vaimon ja auton ja elelet aina turvassa.
Oliko tulossa vaalit, ehdokkaaksi?
Eli ihmiset jotka ovat sontineet suomen täyteen ei toimivaa ja sairastuttaneet puolet väestöstä päästetään vielä päättämään asioista.
Tiedän jo, että olen väärässä, hienot ja upeat henkilöt luotsaavat maatamme uuteen ja menestyksekkääseen alkuun. Epäilen tätä!
Suomalainen yhteiskunta on siirtymässä kukoistukseensa!
Se typerä rehtori ajattelee VAIN itseään!
Te palkkaatte jokaiseen sellaiseen paikkaan jossa pitäisi olla henkilö joka osaa ajatella muitakin, itsekkäimmät henkilöt.
He ovat saaneet isän kukkaron avulla jonkun typerän viran.
Ei heillä ole siihen virkaan mitään lahjoja!
Ja sillä tavalla ne kaikki ongelmat jatkuvat koska kukaan niistä henkilöistä jotka palkattiin ratkaisemaan eivät tajua olevansa juuri siksi siellä, ETTÄ HE RATKAISEVAT NE!
He vain nopeasti siirrättävät ongelmat muille!
Se rehtori on siellä se avuttomin!
Pääkallojen virrasta ei enää löydy yhtä valkoista.
Diktaattorit tätä maata ja kansaa kourissaan pitelevät.
Suomi rakentuu kokonaan tälliselle huijarityövoimalle jossa virkoihin pääsi suhteilla taikka jonkun silmäkarkki ( naiset valitsivat miehen) efektin takia. Kukan niistä ei päässyt henkisten kykyjensä avulla.
Suomessa tämä vielä paheni siinä vaiheessa kun "kunnon" työpaikat väheni, se tuli joissakin piireissä tärkeimmäksi, että saa sen vakityön.
Mutta kyllä ne entisajan rehtoritkin olivat monet vain pökkelöitä joita palvottiin vaikka nämä olivat tyhmiä kuin saapas.
Hallituksen ja etenkin vihreiden touhut eivät sairaampia voi olla. Suomi kurjistetaan henkihieveriin tällä sairaalla ilmastovouhkaamisella helvetin ennallistamisineen ja taksonomioineen. Sairas eurostoliitto kun mitä sanoo, sen sairas hallitus toteuttaa. Mikä irvokkainta, Suomella on kaikkein sairaimmat ilmastotavoitteet. Tämä on tuhon hallitus.
Nythän on kisa sairaimmasta terveydestä kuitenkin.
Minua ärsyttää se sokeus joka vallitsee. Esim. minulla oli lapsena yhdessä koulussa niin hyvä rehtori, että todellakin osaan erottaa huijarin upeasta rehtorista!
Minua ärsyttää, että he antavat täysin huonojen, huiputtajien pilata toisten elämää vaikka syy on, että virkoihin pääsi vain jotain kepulikonstia käyttäen henkilö jolla ei ole mitään silmää millekään.
Olen tavannut myös hienon naispuolisen terapeutin, mt-hoitajan, lastensuojeluntyöntekijän joten erotan huijarit!
Kaikki nämä upeat henkilöt ovat pienen pieni vähemmistö!
Suuri enemmistö on itse huijannut itseään ja muita ja ovat pelkkiä puoskareita ja täysin tärähtäneitä itse!
Luulisin, että siihen vaikuttaa Tv:n ohjelmat, jopa Ylellä. Koko ajan näytetään rikoksia ja niiden selvittelyä tai sotaa. Suurten ikäluokkien poistuessa kuvioista, kukaan ei tiedä millaista normaali elämä on. Jokaisen pitää astua ulos milloin mistäkin kaapista ja kertoa tarinansa.
Tarkoituksellisesti tuotetaan häiriintynyttä nuorisoa, se tietää työtä pahoinvointia.
Turhuuden raha Sampo. Sairaat päättäjät on pihalla, akatemiat syöttää aivan jonnin joutavaa lässytystä, menneitä aikoja tieteenä, kidutuksen historiaa ja muuta propagandaa riistäjien puolesta.
Rakennetaan kuiva-pillu aitaa, aborttia ja pedofiliaa, ollaan samalla saatanan akselilla.
Ihmisvihaajat.