Vasemmistoliiton Anna Kontula

On sitä mieltä että miesten tulee maksaa elatusmaksuja vaikka eivät olisi lapsen biologisia vanhempia.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009147575.html
11234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kontula on niin sekaisin päästään ettei hänen höpinöiltään kannata perustaa! Hän mm. on ehdottanut insestin ja eläimiin sekaantumisen hyväksymisestä! Ja tuollaista kilipäätä joku vielä äänestää! Osa suomalaisista on todellakin nykyään pahasti sairastunut päästään🤭

Äänestä
  • Eläimiin sekaantuminen on aidointa Annaa, hänen moraalittomuutensa on suorastaan rajaton;-D Erikoista jotta hän nauttii kansanedustajan palkkaa ja on täysin laista ja moraalista piittamaton henkilö, jos vastaavia alkaisi "kadunmies" houria netissä tai julkisesti saattaisi olla hyvin äkkiä valtakunnasyyttäjän hampaissa, vähintäänkin poliisin .., mutta tämä Kontula saa lasketella mitäpaskaa vaan ja missä vaan. Selvstikin pilluminaation täydessä suojeluksessa, itsensä isopehkon ritaritar (i) vihanneksilla.

    Äänestä

Luuletteko että matu maksaa?

Äänestä

No tuo kauhea eukkohan on ilmoittanut olevansa kommunisti. Siis ei kulje täysillä valoilla missään asiassa. Tätä vasten tuotakaan lapsenelatusjuttua ei tarvitse ihmetellä.

Äänestä

Tuohon voisi vedota kyllä..,itse olen sitämieltä jotta naisen tulisi antaa pillua aina vaadittaessa jos paikalla on näkösuojaa, jos mies/nainen on vastenmielinen akti voitaisi suorittaa yksinomaan takaapäin, kts.Kontulalaisittain ;-D

Äänestä

Kontulahan on kommunisti.

Äänestä

Siltähän kissakin lähti. Ei kestänyt enää katsoa hullua!

Äänestä
  • Ja vielä kehtaa sanoa että suomessa on pilvin pimein isiä jotka ei ole biologisia.
    Jos hänen piireissään sellainen on tapana, niin ei se sentään meitä muita koske.
    Sitäpaitsi naamasta näkee kyllä sukulaisuuden melko pian.

    Äänestä

Tyhmästä päästä kärsii koko ruumis, mutta poliitikon tyhmästä päästä kärsivät useat muut.

Äänestä

Akkahan on umpihullu.

Äänestä
Anonyymi00013

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

On sitä mieltä että miesten tulee maksaa elatusmaksuja vaikka eivät olisi lapsen biologisia vanhempia.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009147575.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu