https://puoluerekisteri.fi/#/puolue/44
Tärkeä allekirjoitus!
Suomen on vallannut jäätävä korruptio ja valetta suurin osa. Valheella ylläpidetään politiikkaa ja päätetään ihmisten asioita euroopasta/wef/usasta käsin.
Tärkeä allekirjoitus!
Suomen on vallannut jäätävä korruptio ja valetta suurin osa. Valheella ylläpidetään politiikkaa ja päätetään ihmisten asioita euroopasta/wef/usasta käsin.
Vastaukset 14
Vanhimmat
En allekirjoita. Kyllä olemme osa Eurooppaa. Emme mitenkään pärjää yksin.
Ei se poista sitä, että suomalaisille Suomi on tärkein.
Mutta meillä on kunnioitusta muita kohtaankin.
Onko tää persut versio 7.0?
Pärjäisimme yksin todella hienosti ja eikös se olisi eu lta syrjintää jos se vaatisi meiltä tulleja ja muita maksuja. Näin tasa arvon päivinä kaikkien valtioiden pitää olla yhdenvertaisia. Eikös juu?
Eu-kommunismi ei Suomea puolusta.
Norja pärjää erittäin hyvin omillaan. Meillä on Norjan öljyä vastaava luonnonvara eli puhdas vesi. Jos itse hyödyntäisimne oman kansan hyväksi kaikki luonnonvaramme, me olisimme velaton maa.
Nyt kaikki luonnonvaramme annetaan pois ulkomaisille riistäjäfirmoille. Älkää ihmetelkö talouden surkeaa tilaa.
Eurostoliitto vaan suoltaa hullujen huoneelta peräisin olevia asioita kuten että puu ei olisi uusiutuva luonnonvara.
Jos ryssä haluaa ottaa Suomen, ei kommunistinen eurostoliitto tee yhtään mitään.
Se vaan katsoo kun osa sen alueesta joutuu ryssälle.
Ulkolaisten ei pidä antaa kupata tätä maata. Vastuuseen myös kansallisomaisuuden myyjät. Minne nekin rahat katosivat?
koululaitos on ciilenvertanen maa .
niin alas on menty vapaakasvatus .
Onneksi Venäjällä ei ole korruptiota ollenkaan. :D Maailman rehellisin valtio jonka virkamiehet ovat lahjomattomia! :D
Entäs Ukraina? Mutta sellaisia riittää, keskitytään omaan maahan.
Puhdas vesi. Siinä se. Katkotaan kauppasiteet ja syödään taas naurista.
Huvittavaa että ensin säädetään laki ja sitten etujärjestö alkaa propagandoimaan omaa agendaansa asiasta ja sen jälkeen lakia valvova poliisi pitää etujärjestön levittämää valetietoa lakina.
Mihin tarvitsemme eduskuntaa kun röyhkein tekee mitä huvittaa. Emme mihinkään. Ehdotan että siirrymme anarkistiseen yhteiskuntajärjestelmään hyläten kaiken hallinnon ja annamme viidakon laeille vallan yhteiskuntasopimuksella.