join molotovin coctailin..

Aloimme tässä tehdä yhdessä parin tyypin kanssa molotovin coctaileja ukrainalaisille

alko yritti kaataa venäläistä viinaaa viemäriin??? ja soluttautujamme alkossa äkkäsi tämän ennen tapahtumaa käytännössä..teimme alkon viemäristä johdon suuriin bensakanistereihin..(sen verran kuin pystyimme) ja otimme viinat talteen.

- Älköös huoliko en juo sitä tai en tarkoituksella..teimme niistä molotovin coctaileja ukrainalle jotka lennätämme drooneilla ukrainaan..mietimme myös että pitäsikö yksi haikaran sulkiin sonnustautunut drooni lähettää vähän isomman coctailin kera kremliin?
olemme vielä vaiheessa.. miksi siis sanoin että join mölotovin coctailin? no kun tässä näitä juttuja suunnitellessamme täällä penthousessa otimme myös vähän omia virvokkoita että mieli ja ajatukset virkistyy niin no ahnassuuna tietysti nappasin ja vahingossa ryyppäsin väärästä pullosta.. kyllä suu napsu jännästi mutta erilailla kuin yleensä..

mutta tällä kokemuksella ei tullut kuin närästystä ja pientä poltetta mikä ei ole naga jolokia chiliä pahempaa ole (I can handle it)...sitten otin valdespinoo sherryy ja vatsa neutralisoitui ja pystyin kirjoittamaan tämän tänne..

samanlainen pollttava närästys kuin tuosta molotovin coctailista tuli tapahtui joskus seiskytluvun lopun mankkaan mökissä kun join tuunattua lasolia..vai mitä siihen aikaan oli sinol? no en muista muuta kuin sen närästyksen ja sen että kaverini mukaan haisin kissanpissalta monta päivää vaikka vaatteet olivat puhtaat ja pöksyt..mitä nyt kaatunut pöhekköön niin että polvet likaiset..mutta ei muuta..se lasol sinol myrkkyaineet puski katsos ihon läpi..mutta näin olen kuullut muillakin käyneen..

minulla on myös brändyä..kaverit sano että juon mummojen juomia.. no olen eri mieltä.. ja sitä otan seuraavaksi karriääri napoleoonia..

0

335

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitä sanoisit

        juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
        Ikävä
        167
        1613
      2. Mitä hyvää

        Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
        Ikävä
        104
        941
      3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

        Missä meni pieleen?
        Ikävä
        75
        753
      4. 51
        645
      5. Koillis motor

        Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
        Suomussalmi
        17
        628
      6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

        Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
        Haapavesi
        40
        547
      7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

        Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
        Suhteet
        163
        501
      8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

        Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
        Ikävä
        45
        498
      9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

        Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
        Maailman menoa
        189
        437
      10. Missä näet kaivattuasi?

        Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
        Ikävä
        26
        429
      Aihe