Suomalaisten rehellisyys

Suomalaisten rehellisyys on retuperällä.

Onko enää yhtäkään rehellistä ihmistä tässä maassa?
2656
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Korruption mullissa mennään valitettavasti

Äänestä
  • Lestakorruptio on Suomen jykevin korruptio

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Lestakorruptio on Suomen jykevin korruptio

    viimmenen pisara oli se persujen puheenjohtajan korruptio-vaali.

    vapaamuurarit?

    Äänestä


Ei yhtäkään rehellistä ihmistä, saatana

Äänestä

Kyllä huonolta näyttää

Äänestä

Helluntailaiset on suurempia valehtelijoita

Äänestä

En tiedä kuka on pahin ja mitä mutta vuokra-asunnossani tapahtuu ihmeellisiä asioita, täällä selkeästi käydään kun en ole kotona ja se tahdotaan selväksi myös tehdä että huomaan sen, huoltomiehet tietää milloin täällä ollaan ja milloin ei, yksi heistä alkoi saarnata minulle kuinka syntinen olen ja kadotuksesta. Nykyään mietin onko kouluni myös tässä toiminnassa mukana siis vainossa. Mikäli huolehdin mitenkään hyvinvoinnista mm käyn ulkona, ihmisten ilmoilla, kaupoilla, vähän meikkaan tai värjään kotona tukkaa niin sabotointia kohdistuu kotonani hyvinvointi ja hygieniatuotteisiin. Vaatteita ei ole liikaa ja ei edes kaikkia mitä normaalisti monilla useita kpl niin sabotointia kohdistuu niin että minulla aikaisemmin vaatteet pysyneet 10 hyvänä ja siistinä mutta tässä asunnossa vaatteen mennyt paskasti, kengät rikottu, kumisaappaat isketty puukolla reunaan jotta vesi tulee sisään. Joku sairas taho tätä harjoittaa. Minulta viedään oikeuksia ja minulle kuuluvia asioita törkeästi, eikä tarjota niitä mitä vuosia jo sairauteni vuoksi minulle olisi pitänyt saada. Olen vahvasti sitä mieltä että Stasi toimintaa on edelleen olemassa. Ei muuten millään nämä asiat selity tai joku muu taho sabotoi kaikin puolin elämääni ja kenties levittää valheita virasto tasoille ja terveydenhuoltoon. Ei täällä muuten mahdollista tämmöinen voi olla millään.

Äänestä
  • Stasi = Lestamafia. Ymmärrän.

    Äänestä

  • vapaamuurarit?

    Äänestä

Tarjosin 100€, pyysi 1000€. Ei tullut kauppoja.

Äänestä

Epärehellisiä ihmisiä maa täynnä

Äänestä

Ainoat rehelliset ja suomalaisia ajattelevat on olleet Esko Aho ja Juha Sipilä. Ovat kansallissankareita teoillaan.

Äänestä
  • Sipilä oli varmaan vitsi?
    Myi pöytälaatikkoyhtiöitä lastensa nimissä valtiolle, ja nosti kymmeniä miljoonia papereilla olevista yhtiöistä kakaroilleen. Itselleen vei yli miljardi euroa.
    Sipilä oli kai vitsi?
    Ellei olut, niin googlaa lisää. Solitra oy ja jotain kakaroiden pöytälaatikkofirmoja.
    Hyvähän se on itse itselleen maksaa veronmaksajien kassasta kun oli luottamustehtävät saanut.

    Äänestä

Ei ole, pelkkiä juonittelevia hölmöläisiä.

Äänestä

Suruisaa on ansiomerkin myöntäminen epärehelliselle.

Äänestä
  • Valkoisen ruusun ansiomerkki ei taida edellyttää rehellisyyttä.

    Äänestä

"Täällä"!!!

Äänestä

Viedään Putinilta kunnia ja otetaan se takaisin sille kenelle se todellisuudessa kuuluu.
Hänelle itselleen ei jää sen jälkeen jäljelle muuta kuin suunnaton koston himo.
Viimeiset kuolonkorahdukset.

Äänestä

Tahvo rakensi sorasille sitten.

Äänestä

Kyllä Suomessa löytyy rehellisiäkin immeisiä, jotka sanovat suoraan , että Suomella ei ole varaa ottaa ukrainalaisia pakolaisia Virosta.
Suomessa ollaan rakentamassa uutta sukupuolineutraalia sotua, joka maksaa yhteiskunnalle 1000-2000 miljoonaa euroa.
Sitten on vielä paljon hintavampi sukupuolivapaa sote sekä toimimaton HUS:n Apotti, johon on tähän mennessä mennyt 800 miljoonaa euroa. Apotti ei ole sukupuolineutraali.

Äänestä

No minua ainakin valehtelu ja valheelliset asiat ahdistavat. En siis pysty valehtelemaan, enkä pysty elämään valheen kanssa. Se on kai suomalaisissa geeneissä.

Venäläiset kuulemma pitävät suomalaisia tyhminä juuri tuon rehellisyyden vuoksi. Tämän kertoi minulle venäläissyntyinen venäjänkielen opettajani.

Äänestä

aika vähiin käy ennenkuin loppuu

Äänestä

Suomessa jyllää edelleen venäläinen mentaliteetti ja siten nk. suomalainen rehellisyys varsinkin hallintovirkamiehissä on tuntematonta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomalaisten rehellisyys on retuperällä.

Onko enää yhtäkään rehellistä ihmistä tässä maassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu