Nato on perustamisesta lähtien halunnut Suomen Naton jäseneksi

Anonyymi-ap

Koska Pietarin seudulle hyökätessä paras maareitti menisi Suomen kautta.
Sen jälkeen eka rintamalinja ja Naton sodankäynnin ei kenenkään maa olisi Suomen noin 1300km pitkällä itä-rajalla. Eikä heti esim; keski euroopassa, pohjoisessa Norjassa, Englannissa, USA:ssa.

https://fi.wikipedia.org/wiki/Nato#Historia

https://fi.wikipedia.org/wiki/Nato

Ukrainan tilanne on hiukan muuttanut kuvioita, mutta globalistit saivat sodan Ukrainaan. Vuosien yrittämisen jälkeen. Putin on tarttunut globalistien ansaan ja vienyt maan hyökkäyssotaan jossa he liittolaisineen sotii länsivaltioita vastaan.

USA ei ole mikään kristitty valtio vaan täysin jumalattomien johtama valtio. Vaikka siellä on paljon uskovia siis kristittyjä.

Obama: We are no longer a Christian Nation 2008
https://youtu.be/tmC3IevZiik

Barack Obama: We Are Not A Christian Nation! 2009
https://youtu.be/6D0A0DVUCaI

Nyt Bilderberg ryhmä ja USA:n ja Naton sotahaukat rakentavat uutta rintamaa EU-Suomen itärajalle josta pääsee joukoilla Karjalan kankaan kautta Pietariin ja Moskovaan asti.



Blogi: Juha Ahvio, su 23.01.2022 11:39
Bilderberg-ryhmä ja NATO
https://oikeamedia.com/o1-173300

Blogi: Juha Ahvio, ti 17.05.2022 23:26
Suomi liittyy ylpeästi NATO:n jäseneksi
https://oikeamedia.com/o1-181700

20

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näin on ja Kokoomus on aina halunut mennä NATO:on mutta Demarit ovat aina estäneet.

    • Anonyymi

      Ymmärtäähän sen miksi Nato on halunnut meidät jäsenekseen jo 70 vuotta.
      Nato on halunnut meidät ottamaan Neuvostoliiton/Venäjän ensi-iskut vastaan 1300km rajallamme euroopan tämän laidan kautta.
      Viisaat valtiojohtajamme ovat kieltäytyneet jyrkästi yksi toisensa jälkeen tähän asti haluamasta Suomea tällaiseen erittäin ikävään sotarooliin.
      Nykyinen johtajamme Niinistö ei sitten enää ollutkaan viisaudella varustettu ja petti kansalaisten luottamuksen hylkäämällä rauhan UsaNaton hyväksi.

      • Anonyymi

        suurinosa poliitikoista ja armeija ylinjohdosta ne jotka kiivailee naton puolesta, ei itsen sodassa joudu asekädessä sotimaan, helppoa heillä on vilttiketjusta huudella


    • Anonyymi

      Ruotsilla ei ole ollut mitään syytä mennä Natoon, paitsi nyt kun Suomella tuli pakkomielle siitä. Jos Nato ei ollut provosoinut Ruotsia liittymään, niin minkä takia sitten Suomea? Minkä takia Nato haluis luoda jotain turhia jännitteitä Venäjän suuntaan P-Euroopassa, jos mitään ongelmia ei ollut alunperinkään?

      Natossa ei varmaan oikeesti pidetä tätä hyvänä ideana, koska se vie vähän pohjaa koko järjestöltä. Suomesta vaan tullut kauhea länsipyrkyri ja koitetaan selittää taas jollain ajopuuteorialla.

    • Anonyymi

      Venäjä vielä jouvutaan tuhoon yhteis voimin.

    • Anonyymi

      Tätä meille ei ole koskaan kerrottu näiden järjestöjen perustajista ja perustamisesta:
      https://rumble.com/v1lqbzb-un-united-nation-pedo-rape-bastards-exposed-doku.html
      NOTE:
      UN TROOPS ARE NOT PEACEKEEPERS!
      THE UN WAS FOUNDED BY THE NAZIS DURING WW2 [SAME AS EU]
      AND! ITS A SATANIC ORGANISATION!
      PLAIN IN SIGHT! All is UPSIDE DOWN = SATANIC
      CONNECT THE DOTS AND MOST IMPORTANT:
      WAKE THE FUCK UP TO PROTECT OUR CHILDREN WORLDWIDE!!
      IF YOU STILL IGNORE IT ALL, YOU ARE PART OF THE PROBLEM, AND PROBLEMS GETTING ALL RESOLVED BY CLEANOUT THE ASSHOLES NEXT PHASE
      Suurin osa ei vielä niele totuutta, mutta katsokaa kuinka monet, esim. Afrikassa toimineet rauhanturvaajat, ovat joutuneet oikeuteen sotariksista. Yli 50 000!!!

    • Anonyymi

      Miksi sitten NATO mailla, Britannialla ja Kanadalla on sellainen sopimus suomen kanssa että suomi ei saa liittoutua sotilaallisesti?

    • Anonyymi

      SUOMEEN PITÄÄ SAADHA SELLAISET VEMPELEET MILLÄ VENÄJÄ PYSTYTÄÄN KAUTTAALTAAN KAHTELEEN.

    • Anonyymi

      Miksi valtamedia ei uutisoi rauhanneuvotteluista, kokoajan vaan sotarumpu uutisia.

      Sentakia koska valtaapitävät, sotateollisuus sijoittajat ja omistajat haluaa sotaa ja rahaa ja poliitikot haluaa lisää valtaa sodan poikkeuslakien avulla. Kukaan heistä ei halua rauhanneuvotteluita. Nato haluaa rintamalinjan kauas jenkeistä, keski-euroopasta, Englannista, ja Turkista.

      Todennäköisesti Nato Turkki menee vielä Venäjän ja heidän kumppanien puolelle tai jäävät kokonaan ulkopuolelle Naton ja Venäjän välisestä sodasta liittyen maailmanlaajuiseen muslimiveljeskuntaan. Odottaen että länsimaat sotivat toinen toisiaan vastaan. Nyt Ukrainan viljat menee Turkkiin ja Turkki hyötyy Ukrainan sodasta myymällä aseita Ukrainaan.

      Nyt EU-Suomi on ostanut USA:sta jotain uusia aseita jotka tulee ehkä vasta vuosien päästä.
      Samoin kuin ne F35 hävittäjät joita suomalaiset lentäjät ei osaisi tänään edes vielä lentää niinkuin jenkki lentäjät.

    • Anonyymi

      NATO on puolustusliitto eikä ole hyökkäämässä Leninradiin. Kommunisti-persuille se on kovin vaikea asia ymmärtää.

      • Anonyymi

        Joillakin menee hyökkäysvaltio ja puolustusliitto käsitteet pahasti sekaisin.


    • Anonyymi

      Joo nyt kehuvat kuinka yhteensopiva on kun ovat vuosikymmeniä jo yhteensopivuutta tehneet ja haluneet Suomen Naton puskuri valtioksi Birks maita vastaan, Venäjää, Irania, Intiaa, ja Kiina vastaan

    • Anonyymi

      USA:lla on pitkään ollut suunnitelmissa sekin, että samalla kun Suomi on äärimmäisen tärkeä Moskovan ja Pietarin tuhoamisessa, on se vähintään yhtä tärkeä Murmanskin laivastotukikohdan tuhoamisessa, mikä on Venäjän suurin ja tärkein laivastotukikohta. USA ampuu ristitulta ohjuksilla Norjasta Kirkkonimen suunnalta, sekä Nellimin, Rajajoosepin ja Tuntsan alueilta satojen kilometrien rajavyöhykkeeltä. Ja kun Murmanskiin sataa lännestä ohjuksia nopeassa tahdissa 90 asteen kulmassa sieltä päin katsottuna, on puolustautuminen erittäin vaikeaa.

      Kokoomus ja Kepu sopivat jo kaukana viime vuosikymmenellä, että Suomi on kaikilla panoksilla mukana Venäjälle hyökkäämisessä. Venäjällä tämä tiedetään ja siksi sieltä on pakko tehdä Suomen tuhoava ennakkoisku ydinaseilla, koska muuten Suomesta tulee Naton toimiva ykkösavain Venäjän tuhoamisessa.

      • Anonyymi

        Täällä vaan kirjoitetaan pää punaisena hyökkäämisestä Venäjälle eikä järki riitä NATO ON PUOLUSTUSLIITTO.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Täällä vaan kirjoitetaan pää punaisena hyökkäämisestä Venäjälle eikä järki riitä NATO ON PUOLUSTUSLIITTO.

        Vasaralle petkeles vasaraa ohtaan vain, kaikkee rajalla pätkien.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Täällä vaan kirjoitetaan pää punaisena hyökkäämisestä Venäjälle eikä järki riitä NATO ON PUOLUSTUSLIITTO.

        USA on jo nyt konkurssissa ja sen teollisuudet sakkaavat, kun on pula kymmenistä kriittisistä raaka-aineista. Ainut keino yrittää pelastaa talous, on Venäjän suunnattomien luonnonrikkauksien ryöstö. Siihen se tarvitsee ehdottomasti Suomen, mikä tietää tämän kansan tapattamista USA-herransa nöyränä palvelijana.


    • Anonyymi

      Tuntuupa olevan sotaisat pipipäät pauhaamassa Putinin pussiin.

      • Anonyymi

        Nato ei voi lähteä hyökkäämään Venäjälle, ellei Suomi (ja siinä mukana ruotsi) ole kelkassa. Baltit, siis ne jotka tuon "venäjän hyökkäyssodan" provosoivat, jyrättäisiin välittömästi. Mutta kun tykinruokahölmöläiset on mukana messissä, niin kaikki vaihtoehdot on avoimena USAn saastaiselle, uskomattoman omahyväiselle woke-eliitille.


    • Anonyymi

      Tällä kertaa ei ole Marskikaan estämässä Muurmanin radan katkaisua.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      124
      4437
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      156
      3747
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      103
      3496
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      40
      2848
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      136
      1796
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      38
      1592
    7. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      25
      1258
    8. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      21
      1221
    9. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      23
      1163
    10. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1150
    Aihe