Ateismi on huijausta

Anonyymi-ap

Ateismi perustuu väitteeseen, jonka todenperäisyyttä ei ole koskaan voitu osoittaa. Nimittäin, että Raamatun Jumala ei ole todellinen, eikä Hän ole olemassa.

Me kristityt™ tiedämme Raamatun profetioiden toteutuneen, ja että ateismi on huijausta, mutta miten saat ateistisen uskon sokaiseman umpiluupään ymmärtämään sen, että hänet on aivopesty tällä foorumilla?

5

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sehän on selvä, ettei mikään muu voi olla totta kuin juutalaisten keksimät sadut :)

    • Anonyymi

      Ateisti elää reaalimaailmassa, ja uskova jossakin todellisuuden tuolla puolen. Minusta on kummallista, että ihminen voi väittää aloittajan tavoin. Mihin hän uskonsa perustaa, raamattuun, jota on muokattu lukemattomat kerrat historian aikana, satuihin ja tarinoihin, joita paimentolaiset ovat sepittäneet iltanuotiolla, ja väittää että tämä kaikki on totta.

    • Anonyymi

      Ei suomessa ole katujengejä 🤣

    • Anonyymi

      Raamatun Jumala ei ole todellinen, eikä Hän ole olemassa.

    • Anonyymi

      Minusta asia on niin että ateistien ei pidä todistaa mitään vaan todistus velvoitteet on niillä jotka väittävät yliluonnollisia ja sekavia, rasistisia ,naista alentavia, aavikko tarinoita totena.
      Siitä se lähtee.
      Ei jutut ole tosia jos jutut 2000 vuotta vanhoja.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      28
      11528
    2. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      60
      4109
    3. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      124
      3324
    4. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      187
      2629
    5. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      114
      2353
    6. Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista

      Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh
      205
      1884
    7. Sofia Virralle täydet 12 pistettä!

      Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.
      Maailman menoa
      340
      1241
    8. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäkö. Asiattomatkin kommentit saa laittaa. -🏚️
      Ikävä
      68
      1038
    9. Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?

      Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta
      Kuhmo
      20
      957
    10. Missä milloin

      Missä milloin nähdään?
      Ikävä
      66
      840
    Aihe