Ateismi on huijausta

Anonyymi-ap

Ateismi perustuu väitteeseen, jonka todenperäisyyttä ei ole koskaan voitu osoittaa. Nimittäin, että Raamatun Jumala ei ole todellinen, eikä Hän ole olemassa.

Me kristityt™ tiedämme Raamatun profetioiden toteutuneen, ja että ateismi on huijausta, mutta miten saat ateistisen uskon sokaiseman umpiluupään ymmärtämään sen, että hänet on aivopesty tällä foorumilla?

5

81

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sehän on selvä, ettei mikään muu voi olla totta kuin juutalaisten keksimät sadut :)

    • Anonyymi

      Ateisti elää reaalimaailmassa, ja uskova jossakin todellisuuden tuolla puolen. Minusta on kummallista, että ihminen voi väittää aloittajan tavoin. Mihin hän uskonsa perustaa, raamattuun, jota on muokattu lukemattomat kerrat historian aikana, satuihin ja tarinoihin, joita paimentolaiset ovat sepittäneet iltanuotiolla, ja väittää että tämä kaikki on totta.

    • Anonyymi

      Ei suomessa ole katujengejä 🤣

    • Anonyymi

      Raamatun Jumala ei ole todellinen, eikä Hän ole olemassa.

    • Anonyymi

      Minusta asia on niin että ateistien ei pidä todistaa mitään vaan todistus velvoitteet on niillä jotka väittävät yliluonnollisia ja sekavia, rasistisia ,naista alentavia, aavikko tarinoita totena.
      Siitä se lähtee.
      Ei jutut ole tosia jos jutut 2000 vuotta vanhoja.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      276
      17693
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      192
      12572
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      74
      6284
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5318
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      85
      5104
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      59
      4233
    7. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      73
      4072
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      61
      3832
    9. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      105
      3732
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3209
    Aihe