Varo lahkohurmoksia

Anonyymi-ap

Raamatussa kun Jumalan kirkkaus ilmestyy, niin ihminet kumartaen eteenpäiin menee Jumalan jalkojen juureen kasvot maahan päin, koska Jumalan valo on niin kirkas, että sitä ei voi katsoa.

Saatana kaataa ihmisen lahkossa selälleenpäin, jotta voi painaa ihmisen otsaan merkkinsä ja lukunsa 666.

13

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ai tuonko pappi piirtää vauvan otsaan kastetilaisuudessa?

      • Anonyymi

        Aloitus varoittaa Jenkeistä tänne tuotua harhaoppista helluntailaisuutta, jonka siellä eräs g-mies perusti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aloitus varoittaa Jenkeistä tänne tuotua harhaoppista helluntailaisuutta, jonka siellä eräs g-mies perusti.

        Suomeen 40 ens. h-seurakuntaa perustanut mies oli kanssa Jenkeistä tullut g-mies.


    • Anonyymi

      Ihminen hakee luonnostaan hurmosta ja hyvää oloa, ei totuutta ja Raamatun ilmoittamaan Jumalaa...

      • Anonyymi

        Jenkeistä tänne tuoduissa hurmoslahkoissa käytetään hyväksi ihmisen luontaista kiinnostusta kaikkea yliluonnollista kohtaan.

        Perintesestä Kristillisestä Jumalanpalveluksesta synnin tunnustuksineen tehdään lahkoissa jotain vanhanaikaista, mikä pitää korvata uskonnollisella viihteellä, ihmeillä ja oudoilla jutuilla.


    • Anonyymi

      Totta: Lahko hurmostelussa ei ole mitään pyhää.

      • Anonyymi

        Varsinkaan tuossa Sakasasta tuodussa aseiden voimalla levitetyssä lahkossa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Varsinkaan tuossa Sakasasta tuodussa aseiden voimalla levitetyssä lahkossa.

        Puhut varmaan helluntaulaihkosta jossa puhutaan aina aseista. Mutta sitä ei tuotu Saksasta vaan Amerikasta


    • Anonyymi

      Tuosta merkitsemisestä en ole kuullut mutta kaatumisien yhteydessä "henget" kuulemma puhuvat. Kun kaadutaan ja heittäydytään veteläksi niin tokihan siinä suolikin rentoutuu ja tuloksena on erinäisiä luontoääniä. Jos noita kaatumisia tehdään ahtaassa suljetussa tilassa saadaan suurempi henkien läsnäolon vaikutus sillä kun metaani pitoisuus ylittää 20% ilmassa johtaa se väistämättä myrkytykseen jossa happikadosta johtuen henkilö voi kuvitella erinäisiä asioita.

      • Anonyymi

        Totta. Luterilaiseten bileissä tosiaan kaaadutaan ja hillutaan juovuspäissä, käydään vieraissa ja viina virtaa ja rokki soi.
        Sitten taas pyhänä hartaan näköisenä kirkkoon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Totta. Luterilaiseten bileissä tosiaan kaaadutaan ja hillutaan juovuspäissä, käydään vieraissa ja viina virtaa ja rokki soi.
        Sitten taas pyhänä hartaan näköisenä kirkkoon.

        Uudestikastajilla tuio viina on joka päivä puheissa. Kertoo aika paljon
        Rokissa ei ole mitään väärää.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      119
      6206
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      62
      5141
    3. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      68
      4273
    4. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      102
      3864
    5. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      12
      3621
    6. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      120
      3178
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      52
      2546
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2499
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      67
      2242
    10. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      0
      1750
    Aihe