Raamatussa kun Jumalan kirkkaus ilmestyy, niin ihminet kumartaen eteenpäiin menee Jumalan jalkojen juureen kasvot maahan päin, koska Jumalan valo on niin kirkas, että sitä ei voi katsoa.
Saatana kaataa ihmisen lahkossa selälleenpäin, jotta voi painaa ihmisen otsaan merkkinsä ja lukunsa 666.
Saatana kaataa ihmisen lahkossa selälleenpäin, jotta voi painaa ihmisen otsaan merkkinsä ja lukunsa 666.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ai tuonko pappi piirtää vauvan otsaan kastetilaisuudessa?
Aloitus varoittaa Jenkeistä tänne tuotua harhaoppista helluntailaisuutta, jonka siellä eräs g-mies perusti.
Suomeen 40 ens. h-seurakuntaa perustanut mies oli kanssa Jenkeistä tullut g-mies.
Ihminen hakee luonnostaan hurmosta ja hyvää oloa, ei totuutta ja Raamatun ilmoittamaan Jumalaa...
Jenkeistä tänne tuoduissa hurmoslahkoissa käytetään hyväksi ihmisen luontaista kiinnostusta kaikkea yliluonnollista kohtaan.
Perintesestä Kristillisestä Jumalanpalveluksesta synnin tunnustuksineen tehdään lahkoissa jotain vanhanaikaista, mikä pitää korvata uskonnollisella viihteellä, ihmeillä ja oudoilla jutuilla.
Totta: Lahko hurmostelussa ei ole mitään pyhää.
Varsinkaan tuossa Sakasasta tuodussa aseiden voimalla levitetyssä lahkossa.
Puhut varmaan helluntaulaihkosta jossa puhutaan aina aseista. Mutta sitä ei tuotu Saksasta vaan Amerikasta
Tuosta merkitsemisestä en ole kuullut mutta kaatumisien yhteydessä "henget" kuulemma puhuvat. Kun kaadutaan ja heittäydytään veteläksi niin tokihan siinä suolikin rentoutuu ja tuloksena on erinäisiä luontoääniä. Jos noita kaatumisia tehdään ahtaassa suljetussa tilassa saadaan suurempi henkien läsnäolon vaikutus sillä kun metaani pitoisuus ylittää 20% ilmassa johtaa se väistämättä myrkytykseen jossa happikadosta johtuen henkilö voi kuvitella erinäisiä asioita.
Totta. Luterilaiseten bileissä tosiaan kaaadutaan ja hillutaan juovuspäissä, käydään vieraissa ja viina virtaa ja rokki soi.
Sitten taas pyhänä hartaan näköisenä kirkkoon.
Uudestikastajilla tuio viina on joka päivä puheissa. Kertoo aika paljon
Rokissa ei ole mitään väärää.