Tuskin olen ainoa tyyppi Suomessa joka kovasti haluaisi muuttaa ulkomaille koska täällä kohtaa vaan pelkkää paskaa.
Intiaan muuttaisin jos olisi rahaa ja mahdollisuuksia ,siellä ihmiset kohtelivat minua kuin olisin jopa ihminen.
Väkivaltaa ovat suomalaiset eniten minulle tarjonneet. On Suomessa yksi hyvä puoli. kun täältä pääsee pois on onnellinen että pääsee pois helvetistä.
Hyvästi Suomi
7
90
Vastaukset
- Anonyymi
Joo, kyllä.
- Anonyymi
No välillä ehkä joo. Paljon on tullut matkusteltua, oon kiertänyt mm. koko euroopan läpi, osan aasiasta, kerran käynyt afrikassa sekä sitten kanadassa. Kyllä meillä on hieno ja hyvä maa. Se on pakko sanoa paljon maailmaa nähneenä, kuulkaa ihmiset asiat vois olla paljon huonomminkin!
Jos jonnekkin muualle pitäis muuttaa, niin olis se varmaaan Kanada taikka Sveitsi. Kannattaa vähän matkustaa ympäri maailmaa ja sit miettiä uusiks tuota muuttohommaa. Ihan vinkkina :) - Anonyymi
Kannattaa muuttaa Afrikkaan savimajaan. Saa vähän näkökulmaa sille, että onko Suomessa oikeasti hyvä olla vai ei.
- Anonyymi
Eihän tässä ketjussa puhuttu mitään ruskeasta talosta. Olen pettynyt.
- Anonyymi
Täällä kohtaa vaan pelkkää paskaa?
Selvä homma, olet kellarin vankina.- Anonyymi
Sitähän se syvimmällä, esoteerisimmalla, tasolla tarkoittaa.
- Anonyymi
Hahahahahahaaaaaaaaaa!Muuta intiaan pelle.Muuttakaa kaikki samanmieliset niin päästään teistä kurjista valittajista.Mitäs kun joudut työttömäksi siellä tai sairastut.Kuka pelastaa.Älä ainakaan suomeen palaa helvetin sika.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1038202- 1105743
- 555191
- 2895186
- 783831
- 583021
- 662747
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222548Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292522- 452481