Ei sitten kelvannut Se löytyi-kampanjakaan...

Anonyymi-ap

Alan todella kyllästyä tähän jatkuvaan parjauskampanjaan, joita uskovien kampanjoita ja evankeliointiyrityksiä vastaan puhutaan ja kirjoitellaan.

Tuleeko mieleen, että Jumala ei mahdollisesti edes yritä tehdä jotain priima-kampanjoita, vaan vajavaisuus saakin evankelioinnissa näkyä...?

Olen lukuisia todistuksia kuullut siitä, kuinka Jumala on käyttänyt sanoja ja tilanteita, joissa ei todellakaan ole kerrottu evankeliumia loistavasti ja raamatun opetuslapsten tavalla, ja silti ihmisiä on tullut uskoon!

Avuttomin "todistuspuheenvuoro", jonka olen kuullut, lienee se, kuinka joku ujo tyttö jännitti mikrofonin edessä niin, että purskahti itkuun ja sai soperrettua vain sanat "mä rakastan Jeesusta". Hänen lyhyt esityksensä kosketti kuitenkin niin, että joku yleisössä tajusi, ettei tuolla tavalla itseään munaa kuin ihminen, jonka elämässä oikeasti on tapahtunut jotain. Ja tui sukoon.

http://www.kotipetripaavola.com/seloytyimissiohyvaajahuonoa.html

1

66

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuskin sen vastenmielisempää uskovaa onkaan kuin sellainen, joka ei osaa puhua ihmisten kanssa ns. niitä näitä, vaan sanoo korkeintaan päivää ja alkaa sitten ladata Raamatun sanaa täydeltä laidalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      113
      5243
    2. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      179
      4901
    3. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      212
      4097
    4. 216
      3305
    5. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      122
      3145
    6. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      103
      2974
    7. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      17
      2129
    8. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      127
      1854
    9. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      157
      1742
    10. 61
      1379
    Aihe