syyttää länttä ja kaikkea muuta vaikka itse aloitti sodan. Kukaan ei ole ollut hyökkäämässä ryssänmaalle tässä . Loppuis jo toi hulluus,sitähän se on. Itse olen nyt vähentänyt tota seurantaa ja joka toinen päivä katson yhdet uutiset,ei tota paskaa enää jaksa.......
Putleri se vaan
11
88
Vastaukset
- Anonyymi
No sinä et ole länsi. Sinä olet tsuhna ja sinä vihaat hurreja
- Anonyymi
Se on Åbo eikä Turku. Tuliko selväksi?
- Anonyymi
Putin pois ja joku fiksu tilalle. Venäläiset pois Ukrainasta.
- Anonyymi
missä on dokumentti sodan 1 pvä.
se pyörimään joka päivä otos siitä. - Anonyymi
Putleri ei ole aloittanut sotaa. Putinin väliintulo vain pahensi jo meneillään olevaa aseellista konfliktia. Tämä on fakta, jota yksikään nasu ei pysty kumoamaan vaikka kirkuisi kitarisat verta tihkuen iskulauseitaan.
- Anonyymi
Sehän oli alusta asti putinin juoni koko paska. Ryssäsivät aseita tykkejä myöten sinne itärajan yli. Ampuivat senkin matkustajakoneen.
- Anonyymi
Niin, ikävää todellisuutta. Tapahtumat ovat sen verran merkittäviä, että täytyy päivittäin seurata uutisia Ukrainasta.
Putin ja tukijansa ovat harhaluuloisia.
Putin itse on lähettänyt joukkonsa toisten maaperälle.
Putinin joukot lähettävät ohjuksia ihmisten asuntoihin.
Ääriterroristejä Venäjän vallassa siis.- Anonyymi
Ydinohjuksia Suomeen? Tällä asenteella sekin aika vielä tulee.
- Anonyymi
Lännen eliitti on niin tottunut sanelupolitiikkaansa että tilanne on varmasti kummallinen lännen eliitin keskuudessa ja käy varmasti egon päälle.
- Anonyymi
Putin on aloittanut monet konfliktit, niin myös Krimin miehityksen ja Wagner-joukkojen tuomisen Itäisiin maakuntiin. Sinne se Janus Putkonenkin löysi tiensä, rahasta taistelivat Ukrainan hallitusta vastaan.
Ihan sama mitä sen suusta tulee. Mutta pahojaan se vaan jatkaa teoillaan.
Jos historiaa vielä kirjoitetaan, ei Putinin kohta ole erityisen hohdokas.
Vahvistakoon vain sisäisen kansalliskaartin budjettia. Se todellakin tarvitsee edes vähän turvaa. - Anonyymi
Ei se vielä mitään, että yksi kapeasilmäinen puhuu paskaa koko ajan mutta, että yli 140 milj ihmistä sen kaiken uskoo. Se on oikeaa tyhmyyttä!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk605437Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit5963503SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit842919Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2822744"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –961810Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6571730Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4851424Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti141321Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re231305Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .183917