syyttää länttä ja kaikkea muuta vaikka itse aloitti sodan. Kukaan ei ole ollut hyökkäämässä ryssänmaalle tässä . Loppuis jo toi hulluus,sitähän se on. Itse olen nyt vähentänyt tota seurantaa ja joka toinen päivä katson yhdet uutiset,ei tota paskaa enää jaksa.......
Putleri se vaan
11
76
Vastaukset
- Anonyymi
No sinä et ole länsi. Sinä olet tsuhna ja sinä vihaat hurreja
- Anonyymi
Se on Åbo eikä Turku. Tuliko selväksi?
- Anonyymi
Putin pois ja joku fiksu tilalle. Venäläiset pois Ukrainasta.
- Anonyymi
missä on dokumentti sodan 1 pvä.
se pyörimään joka päivä otos siitä. - Anonyymi
Putleri ei ole aloittanut sotaa. Putinin väliintulo vain pahensi jo meneillään olevaa aseellista konfliktia. Tämä on fakta, jota yksikään nasu ei pysty kumoamaan vaikka kirkuisi kitarisat verta tihkuen iskulauseitaan.
- Anonyymi
Sehän oli alusta asti putinin juoni koko paska. Ryssäsivät aseita tykkejä myöten sinne itärajan yli. Ampuivat senkin matkustajakoneen.
- Anonyymi
Niin, ikävää todellisuutta. Tapahtumat ovat sen verran merkittäviä, että täytyy päivittäin seurata uutisia Ukrainasta.
Putin ja tukijansa ovat harhaluuloisia.
Putin itse on lähettänyt joukkonsa toisten maaperälle.
Putinin joukot lähettävät ohjuksia ihmisten asuntoihin.
Ääriterroristejä Venäjän vallassa siis.- Anonyymi
Ydinohjuksia Suomeen? Tällä asenteella sekin aika vielä tulee.
- Anonyymi
Lännen eliitti on niin tottunut sanelupolitiikkaansa että tilanne on varmasti kummallinen lännen eliitin keskuudessa ja käy varmasti egon päälle.
- Anonyymi
Putin on aloittanut monet konfliktit, niin myös Krimin miehityksen ja Wagner-joukkojen tuomisen Itäisiin maakuntiin. Sinne se Janus Putkonenkin löysi tiensä, rahasta taistelivat Ukrainan hallitusta vastaan.
Ihan sama mitä sen suusta tulee. Mutta pahojaan se vaan jatkaa teoillaan.
Jos historiaa vielä kirjoitetaan, ei Putinin kohta ole erityisen hohdokas.
Vahvistakoon vain sisäisen kansalliskaartin budjettia. Se todellakin tarvitsee edes vähän turvaa. - Anonyymi
Ei se vielä mitään, että yksi kapeasilmäinen puhuu paskaa koko ajan mutta, että yli 140 milj ihmistä sen kaiken uskoo. Se on oikeaa tyhmyyttä!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain16510511Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-7510019Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1076992Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2275478- 1755149
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784336- 872872
- 1702786
Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1032741Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1662611