No nythän tuo selvisi että miksi ruuan ja polttoaineiden hinnat nousevat eli katsokaapas vaikka riistäjä Keskon ja Nesteen osavuosituloksia, molemmat tahkoavat järkyttävän suuria voittoja, joka vuosi lyövät uudet ennätykset pöytään !
Eli Kesko riistää tuottajia mutta nostaa kuluttajahintoja järjetöntä vauhtia !!
NYT MENEE K ryhmä ja NESTE BOIKOTTIIN ainakin meidän taloudessa ja toivottavasti monella muullakin, se on ainoa konsti jolla noihin riistäjiin voi vaikuttaa !!
HINTOJEN NOUSU
Anonyymi-ap
1
170
Vastaukset 1
- Anonyymi
Kuljetuskustannukset ovat pompanneet pilviin kun vihreät ovat nostaneet
dieselin hintaa melkein 100 %:a. Tämä heijastuu ilkeällä tavalla mm. ruokaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2801111Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "239902Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49900- 98841
- 96775
- 73768
- 107659
- 64566
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2541Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh11430