Lähtökohta Ukrainan kriisiin on se että Sotilaallisen tai poliittisen ratkaisun on oltava sellainen että Usa ja Kiovan hallinto ei näytä kriisin voittajalta. Tämä siksi että Kiovan voiton jälkeen Usa ja muut diktaattorit kuvittelee että he voi sekaantua muiden maiden sisäisiin asioihin vallankaappauksilla.
Kiova ei saa voittaa.
11
70
Vastaukset
- Anonyymi
Juuri näin. USA:n on lähdettävä pois Ukrainasta, jotta sinne saadaan rauha.
USA:ssa on paljon köyhiä.
Suomessakin on onneksi poliitikkoja, jotka ymmärtävä, että ainut mahdollisuus rauhaan on neuvottelu, neuvottelu, neuvottelu (kuten esim Kimmo Kiljunen, sd, kertoi telkkarissa).
Pres. Putin on ilmoittanut, että hän ei hyväksy mitään neuvotteluja Ukrainan itsenäisyydestä, joten rauhanneuvottelut voidaan käydä vain Ukrainan alueen palauttamisesta Venäjän federaatiolle (jolle Ukraina ei tosin ole koskaan kuulunut), sekä Ukrainan natsistisen ja saatanallisen kansan eliminoinnista.
Vain tämä on realistinen tie ikuiseen rauhaan Ukrainassa eli ukrainalaisista vapautettu Ukraina. - Anonyymi
Suomessakin on paljon köyhiä ja koulupudokkaita, kaikkein huono-osaisimmilla ei ole muuta keinoa selviytyä kuin ryhtyä Moskovan tiltuiksi.
- Anonyymi
Ukrainaan juuttuneet tietämättömät hölmöt ovat 🤡
- Anonyymi
Sehän menee juuri päin vastoin! Jos Kiova voittaa, kaikki diktaattorit pelkäävät, että heille voi käydä samalla tavalla kuin Putinille!
- Anonyymi
Äh ...aloitus ja sitä seuraavat jutut on Pietarista Puten lätistä. Jo heti huomaa niiden sisällöstä ,että ovat noita ala arvoisia puujalka juttuja,Parempaan ne eivät pysty. Sillä nehän on vain IQ kengännumeron omistavia Puten trolleja. Palkaxi ne saa rehua kaukalosta. Juuri sitä samaa,kuin siatkin. . Niillä ku ei oo mitään hajua miten voisivat heittää jotain järkevää. Sitä ku ei oo.Järkeä meinaan. Ja Suomessa noi Puten lätin trollien jutut ei mee Suomalaisiin.
- Anonyymi
Juuri noin.
- Anonyymi
Jos Putin hullu diktaattori voittaa..sitten on kaikki muutkin hullut hyökkäilemässä.
Diktaattori nujerretaan ja nöyryytetään kuten Saddam Hussein.- Anonyymi
Saddam hirtettiin. Silleen kävi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saddam hirtettiin. Silleen kävi.
Putinille käy samoin lopputuloksen muodossa.
- Anonyymi
Kiova on jo voittanut. Maailman toiseksi suurin armeija on lyöty. Puolet valloitetuista alueista on saatu takaisin, venäjän uudempi kalusto on tuhottu. Venäjällä ei ole enää muuta kuin paljon vanhoja ammuksia ja paljon musikkaa ja ydin sekä kemiallisia aseita millä muka uhataan. Jos putiinilla olisi kipenkin järkeä vielä tallella, hän vetäisi musikat pois ja toteaisi, paskareissu mutta tulipa tehtyä.
- Anonyymi
Alottaja on just yhtä pöljä, kuin vihreiden huumesekoilu, että annetaan nuorille huumeita että saadaan ne paremmin hoitoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja2005029NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1324964Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku113888Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1212007- 4031751
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a631576Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann111372- 891255
Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3781245- 741075