Samoihin aikoihin

Anonyymi-ap

Paha lahkohenki tuli Suomeen Amerikasta samoihin aikoihin kun Suomi itsenäistyi Venäjän vallan alaisuudesta.

6

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomen hartaat uskovaiset kristityt sanoivat heti , että niihin lahkolaisten käännytystelttoihin ei pidä mennä, koska siellä on kristinuskolle vieras henki.

    • Anonyymi

      Oikea Kristinusko tuli Suomeen nykytietämyksen mukaan jo v. 500 jKr. itäistä reittiä pitkin Ortodoksien tuomana nykyisen Kainuun korkeudelle,jossa asui Suomalaisia ihmisiä.

      Jenkkilahkot omine uskoineen ja rituaalikasteineen alkoi puskea Suomeen voimakkaasti 1920-luvulla tarkoituksenaan syrjäyttää terve Kristinusko maasta pois ja tulla sen tilalle.

      • Anonyymi

        " Sen luokse tulevat vieraat paimenet laumoineen, pystyttävät telttansa sen ympärille, jokainen ahmii oman osansa laitumesta."


    • Anonyymi

      1. Kor. 6:16

      "Ettekö tiedä, että joka yhtyy porttoon, on samaa ruumista hänen kanssaan? Onhan sanottu: "Nämä kaksi tulevat yhdeksi lihaksi."

      • Anonyymi

        Vauvakastetut ovat yhtyneet:

        -pride-pappeihin
        -jooga-piispaan
        -leipäpappeihin
        -vauvakasteeseen


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vauvakastetut ovat yhtyneet:

        -pride-pappeihin
        -jooga-piispaan
        -leipäpappeihin
        -vauvakasteeseen

        Jokainen käsittää, että ei Jumala perusta mitään uusia kristillisiä seurakuntia Amerikassa sodomiasta vankilaan vietyjen miesten kautta.

        Mitä lie matkijahenkiä ollut asialla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      514
      8765
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      152
      6056
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      353
      5096
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      63
      4706
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      96
      4307
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4023
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      181
      3883
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      91
      1828
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      103
      1374
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      939
    Aihe