Kadonneita

Maailmalla on vuosien ja vuosikymmenien aikana kadonnut ihmisiä oudosti ja oudoissa olosuhteissa. Entäpä jos osa näistä kadonneista ihmisistä ei olekaan kadonnut
itsestä riippuvista syistä eikä ns. tavallisen tallaajan toimesta?
278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei meille kaikkia kerrota.

Äänestä
  • Harvempi tietää, vaikka löytyy googlaamallakin:
    Suomi ei ole ratifioinut YK:n ihmisoikeussopimuksen ihmisen kadottamista kieltävää kohtaa.
    - Oisko niitä kadonneita unohtunut Suomen mielisairaaloihin ja vankiloihin?
    Entisinä hyvinä aikoina Siperia oli hyvä vaihtoehto. Mutta mistäs sen tietää, vaikka vielä nykyäänkin olisi voimassa jokin yhteistyösopimus.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Maailmalla on vuosien ja vuosikymmenien aikana kadonnut ihmisiä oudosti ja oudoissa olosuhteissa. Entäpä jos osa näistä kadonneista ihmisistä ei olekaan kadonnut
itsestä riippuvista syistä eikä ns. tavallisen tallaajan toimesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu