Erdogan neuvotteli sopilukset. Loppu nyt kuitenkin. Venäjä lopetti. Turkkilaiset. Ovatkin ihmeissään, kuka uskaltaa vastustaa Erdogania, kauheeta. 83% inflaatio,. kansa tykkää. Orpokin tykkää saadaan Turkkilaisia pakolaisia, oikein työperäisiä, työ on Itiksessä päivystys.
Viljan kuljetus loppui.
4
109
Vastaukset
- Anonyymi
Nytkö venäläiset tuhoavat viljalaivat jos ne liikkuvat? Eikö tuossa ole aikamoinen rikos kyseessä.
- Anonyymi
Sodassa ja rakkudessa kaikki on sallittua.
- Anonyymi
Venäjän sopimukset ovat veden pitäviä Venäläiset saavat ampua ja tuhota mutta heihin ei saa kohdistaa mitään
- Anonyymi
Siis venäläisetkö eivät enää myy viljaansa Afrikkaan, koska heillä ei riitä sitä myytäväksi ja aikovat täten varastaa Ukrainan myymät viljakuljetukset itselleen?
Kuinka monta laivaa siellä Sevastapolin satamassa tuhoutui ja onko tarkistettu droneja oliko ne samanlaisia joita Venäjä lähettää Ukrainaan Krimiltä iranilaisten avustamana tuhoamaan siviiliasuntoja, sairaaloita, kouluja?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 694357
- 664022
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1153863SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p763215- 863142
- 632387
Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.621776SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2161250Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.1281243Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?411235