Poliisipäällikkö yritti varoittaa katujengeistä

Anonyymi-ap

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f151c6fa-c723-4e49-a859-73434ad72667

Miksi poliisipäällikön varoituksia ei noteerattu?

Katujengeissä yliedustettuina ovat nimenomaan maahanmuuttajataustaiset nuoret. Lokakuun alussa Suomen poliisijärjestöjen liiton puheenjohtaja Jonne Rinne kertoi Iltalehdelle, että hallituksen on herättävä jengirikollisuuden kasvuun.

13

79

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi hallitus ja asiasta vastaava ministeri ei ole ottanut ongelmaa vakavasti? Tällä hallituskaudella sisäministerinä ovat olleet vihreiden Ohisalo ja Mikkonen

      • Anonyymi

        Juuri siksi, että nuo jengit ovat mamuja täynnä.


      • Anonyymi

        Onhan vihreiden kantaa yritetty kysyä useasti eduskunnan kyselytunneilla. Mutta Ohisalo ja Mikkonen eivät koskaan vastaa kysymykseen. Kiertelevät ja kaarterlevat totuutta.


    • Anonyymi

      Poliittinen päätös. Helsingissä Natsima hyökkäsi Taposkan kanssa varoittelijoiden kimppuun. Se olisi vahingoittanut mamuttamista. Helsinki on jo tuhottu.

    • Anonyymi

      sitä saa mitä tilaa

    • Anonyymi

      Tarkennetaan sen verran, että Jonne Rinne on nimenomaan Suomen poliisien valitsema edustaja. Ei mikään "poliisipäällikkö" siinä mielessä, kuin useimmat tuon ilmauksen varmaan ymmärtävät. Rinne on todellakin vuosikausia yrittänyt tuoda poliisien huolta asiasta esiin. Eliitti ja valtamedia ovat aina haistattaneet hänelle ja poliiseille pitkän paskan. Eikä nytkään asian suhteen tule tapahtumaan oikeasti yhtään mitään, tällaiset artikkelit on pelkkää kusetusta. Tällaisia juttuja kirjoitetaan siksi, kun "kansallismielisten" tuki onkin yhtäkkiä tietystä syystä vähän tärkeämpää eliittipaskoille.

      • Anonyymi

        Eikä tulekkaan muutosta niin kauan kun sisäministerinä on sellainen onneton surkimus kuin nyt on. Aivan "pihalla" asioista.


    • Anonyymi

      Vihreät haluaa niitä tänne.

    • Anonyymi

      Jos ei Suomessa olisi koskaan ollut vihreitä, ei olisi katujengejäkään

    • Anonyymi

      ihanaa monikulttuuria aaah mä niin nautin tästä kaikesta

    • Anonyymi

      Jännitystä elämään kun ei tiedä kaupungilla, milloin tumma jengi iskee

    • Anonyymi

      Vihreiden mielestä katujengejä ei ole

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      29
      5007
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      63
      1890
    3. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      111
      1799
    4. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1660
    5. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1584
    6. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      222
      907
    7. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      901
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      43
      823
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      793
    10. Mitkä on ne piirteet

      Mitkä kaivatussasi vetoaa tai mihin ihmiset kiinnittävät huomiota
      Ikävä
      53
      782
    Aihe