Poliisipäällikkö yritti varoittaa katujengeistä

Anonyymi-ap

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f151c6fa-c723-4e49-a859-73434ad72667

Miksi poliisipäällikön varoituksia ei noteerattu?

Katujengeissä yliedustettuina ovat nimenomaan maahanmuuttajataustaiset nuoret. Lokakuun alussa Suomen poliisijärjestöjen liiton puheenjohtaja Jonne Rinne kertoi Iltalehdelle, että hallituksen on herättävä jengirikollisuuden kasvuun.

13

95

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi hallitus ja asiasta vastaava ministeri ei ole ottanut ongelmaa vakavasti? Tällä hallituskaudella sisäministerinä ovat olleet vihreiden Ohisalo ja Mikkonen

      • Anonyymi

        Juuri siksi, että nuo jengit ovat mamuja täynnä.


      • Anonyymi

        Onhan vihreiden kantaa yritetty kysyä useasti eduskunnan kyselytunneilla. Mutta Ohisalo ja Mikkonen eivät koskaan vastaa kysymykseen. Kiertelevät ja kaarterlevat totuutta.


    • Anonyymi

      Poliittinen päätös. Helsingissä Natsima hyökkäsi Taposkan kanssa varoittelijoiden kimppuun. Se olisi vahingoittanut mamuttamista. Helsinki on jo tuhottu.

    • Anonyymi

      sitä saa mitä tilaa

    • Anonyymi

      Tarkennetaan sen verran, että Jonne Rinne on nimenomaan Suomen poliisien valitsema edustaja. Ei mikään "poliisipäällikkö" siinä mielessä, kuin useimmat tuon ilmauksen varmaan ymmärtävät. Rinne on todellakin vuosikausia yrittänyt tuoda poliisien huolta asiasta esiin. Eliitti ja valtamedia ovat aina haistattaneet hänelle ja poliiseille pitkän paskan. Eikä nytkään asian suhteen tule tapahtumaan oikeasti yhtään mitään, tällaiset artikkelit on pelkkää kusetusta. Tällaisia juttuja kirjoitetaan siksi, kun "kansallismielisten" tuki onkin yhtäkkiä tietystä syystä vähän tärkeämpää eliittipaskoille.

      • Anonyymi

        Eikä tulekkaan muutosta niin kauan kun sisäministerinä on sellainen onneton surkimus kuin nyt on. Aivan "pihalla" asioista.


    • Anonyymi

      Vihreät haluaa niitä tänne.

    • Anonyymi

      Jos ei Suomessa olisi koskaan ollut vihreitä, ei olisi katujengejäkään

    • Anonyymi

      ihanaa monikulttuuria aaah mä niin nautin tästä kaikesta

    • Anonyymi

      Jännitystä elämään kun ei tiedä kaupungilla, milloin tumma jengi iskee

    • Anonyymi

      Vihreiden mielestä katujengejä ei ole

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      39
      3447
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      13
      2838
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2514
    4. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      42
      1957
    5. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      53
      1799
    6. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      15
      1793
    7. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      46
      1674
    8. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1478
    9. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      55
      1463
    10. Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta

      Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule
      Sinkut
      264
      1164
    Aihe