Ruokapula aiheutetaan tahallaan Eurooppaan

Anonyymi-ap

Jotta ruokaa alettaisiin säännöstellä kortin taakse. Toisin sanoen digitaalisella maksujärjestelmällä, johon on kytketty kaikkea muutakin kivaa kuten hiilikrediitit. Et voi ostaa kuin tietyn (hiilijalanjälkeä sisältävän) määrän ruokia. Odotas kunnes joku poliitikko "keksii" hei täähän on ratkaisu! Vaikka WEF ja globalistit ovat tätä suunnitelleet jo ties kuinka kauan. Viattomasti nämä totalitaristiset keinot aina esitellään.

Nytkin se on Ukraina ja sitä tukevat globalistit jotka iskivät Venäjän laivastoon estäen viljakuljetukset EUROOPPAAN. Meille ajetaan nälänhätää aivan tarkoituksella, jotta uusia globalistien järjestelmiä saadaan pystyyn. Mark my words!

Venäjän maatalousministeri on sanonut, että heillä on 500 000 tonnia viljaa valmiina korvaamaan kaiken Ukrainan viljan. Köyhät maat saavat ILMAISEKSI kunhan hakevat sitä ajoissa.

5

64

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hollanti pakkolunastaa 600 maatilaa vaarantaa ilmaston

      • Anonyymi

        Kyllä, kaikissa WEF-johtoisissa maissa erityisesti ajetaan yksityistä maataloutta alas. Suomessakin hallitus esti lannoitteiden hankinnan tukemisen. Yhä kiihtyvään tahtiin maatiloja lakkaa kannattavuusongelmiin.
        Osa maataloutta vastaan tehdyistä vaikuttaa pieniltä toimilta, mutta ovat lopulta viivan valla merkittäviä. Ruoan tuotannon tasapaino on lopulta melko herkkä. Maatalouden vastainen toimi siellä, toinen tällä ja lumipallo lähtee lopulta vyörymään


    • Anonyymi

      Ruuan hintaa nostetaan keinotekoisesti tuotantolaitokset syttyvät oudosti

      • Anonyymi

        Tuo onkin hyvä mitä nostit esille. Ruoantuotantolaitosten palot pelkästään jenkkilässä ovat olleet kymmenkertaisia normaaliin vuosittaiseen määrään verrattuna!


    • Anonyymi

      On siinä taas trollilla jutut, täällä länsimaissa on kaupat täynnä ruokaa ja valtioitten varmuusvarastot kukkuroillaan elintarvikkeita. Sitä samaahan ei voi sanoa Venäjästä.
      Ei edes tarvita kaasua Venäjältä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      223
      18401
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      96
      4054
    3. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      67
      2528
    4. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      45
      2139
    5. Temutatko ?

      Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?
      60 plus
      185
      1705
    6. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      289
      1602
    7. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      71
      1553
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      132
      1491
    9. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      168
      1484
    10. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1364
    Aihe