Jotta ruokaa alettaisiin säännöstellä kortin taakse. Toisin sanoen digitaalisella maksujärjestelmällä, johon on kytketty kaikkea muutakin kivaa kuten hiilikrediitit. Et voi ostaa kuin tietyn (hiilijalanjälkeä sisältävän) määrän ruokia. Odotas kunnes joku poliitikko "keksii" hei täähän on ratkaisu! Vaikka WEF ja globalistit ovat tätä suunnitelleet jo ties kuinka kauan. Viattomasti nämä totalitaristiset keinot aina esitellään.
Nytkin se on Ukraina ja sitä tukevat globalistit jotka iskivät Venäjän laivastoon estäen viljakuljetukset EUROOPPAAN. Meille ajetaan nälänhätää aivan tarkoituksella, jotta uusia globalistien järjestelmiä saadaan pystyyn. Mark my words!
Venäjän maatalousministeri on sanonut, että heillä on 500 000 tonnia viljaa valmiina korvaamaan kaiken Ukrainan viljan. Köyhät maat saavat ILMAISEKSI kunhan hakevat sitä ajoissa.
Ruokapula aiheutetaan tahallaan Eurooppaan
5
61
Vastaukset
- Anonyymi
Hollanti pakkolunastaa 600 maatilaa vaarantaa ilmaston
- Anonyymi
Kyllä, kaikissa WEF-johtoisissa maissa erityisesti ajetaan yksityistä maataloutta alas. Suomessakin hallitus esti lannoitteiden hankinnan tukemisen. Yhä kiihtyvään tahtiin maatiloja lakkaa kannattavuusongelmiin.
Osa maataloutta vastaan tehdyistä vaikuttaa pieniltä toimilta, mutta ovat lopulta viivan valla merkittäviä. Ruoan tuotannon tasapaino on lopulta melko herkkä. Maatalouden vastainen toimi siellä, toinen tällä ja lumipallo lähtee lopulta vyörymään
- Anonyymi
Ruuan hintaa nostetaan keinotekoisesti tuotantolaitokset syttyvät oudosti
- Anonyymi
Tuo onkin hyvä mitä nostit esille. Ruoantuotantolaitosten palot pelkästään jenkkilässä ovat olleet kymmenkertaisia normaaliin vuosittaiseen määrään verrattuna!
- Anonyymi
On siinä taas trollilla jutut, täällä länsimaissa on kaupat täynnä ruokaa ja valtioitten varmuusvarastot kukkuroillaan elintarvikkeita. Sitä samaahan ei voi sanoa Venäjästä.
Ei edes tarvita kaasua Venäjältä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2304123Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112603Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit382335Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811416Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1111350- 481159
- 751057
- 59923
- 45906
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58901