Viime aikoina palstalle on ilmestynyt koko joukko pelotteluviestejä, jossa muistutetaan siitä että jos ei usko niin joutuu "pahaan paikkaan". Kas tämmöisiä tekstejä täällä on tyrkyllä ja vain yhden aloituksessa:
"Muista se kun kärvennyt helvetissä."
"Uuden liiton uskovat eivät kivitä ketään. Uudessa liitossa on mahdollisuus Jumalan armoon Jeesuksen kautta. Jos armo ei kelpaa, ihminen maksaa synneistään itse."
"Kun katuu syntejään, tekee niistä parannuksen eli ei tee enää tieten tahtoen tahallaan syntiä, ja turvaa Jeesuksen ristintyöhön syntien sovittajana, niin pelastuu tuomioilta."
"Sota tulee..."
"Kaikki tulee vaan pahenemaan koska juuri kaltaistesi pilkkaajien takia asiat vain entisestään pahenee,ilmestyskirja toteutuu parhaillaan.."
"Raamatun mukaan pelastumattomat, jotka eivät usko Jeesukseen ja jotka eivät ole tehneet parannusta synneistään, tuomitaan kadotukseen."
"Pilkkaajat jatkavat pilkkaamistaan,näin tapahtuu näinä aikoina.Ap.tuntuu olevan yksi näistä joille Jumalan sana on vastenmielistä ja näinollen matkalla sinne pahinp....."
Eli "reilua peliä". Kysymys kuuluu että miksi juuri nyt? No tietenkin siksi että Venäjän sotatoimet Ukrainassa tuovat tummia pilviä maailmanpolitiikan taivaalle.
Samaan syssyyn kun osuu uuden aborttilain hyväksyminen ja tuleva trans-laki, niin siitähän aitolaiset saavat vettä myllyynsä. Silloin heidän pitää huutaa: "MAAILMANLOPPU ON TULOSSA!!!". Amen.
Palstan pelottelijat....
1
89
Vastaukset
- Anonyymi
Lähde salille jo IR! Pura vitutustasi siellä. 🤣🤣🤣
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!7711743Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla978908Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa
Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.734670Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon
Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka244028- 993968
Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti53871Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j93670Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle223482Perussuomalaisiin minä luotan
Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.423285Yksi kuoli kolarissa Outokummussa
-toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei452776