sitä varmemmin tulen jouduttamaan tupakoinnin täyskieltoa kirjoittamalla lainsäätäjille toistuvasta passiivisesta tupakasavulle altistumisesta, mitä minä ja monet, monet muut kerrostaloissa asuvat joudumme heikosti oppivien, laiskojen ja välinpitämättömien tupakoivien takia kokemaan. Samoin tulen samasta syystä vastustamaan kannabiksen laillistamista kertomalla, ettei tupakoivatkaan viitsi mennä tupakkapaikalle vaan jäävät ikkunoiden lähelle tupakoimaan. Flegmaattiset kannabissavuttajat eivät saa kannabista lailiseksi, koska sen savusta tulee haju- ja terveyshaitat sivullisille.
Mitä useammin tupakoitte ikkunani lähellä ettekä tupakkapaikalla
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Osta tyhmä tehokkain lehtipuhallin, ja turuuta tupakoijan suuntaan täysillä, että tukka lähtee. Lempoako joka kitinään pitää virkakoneisto ja palokunta kutsua.
- Anonyymi
Aloittaja voisi harkita luopumista ikkunoistaan. Hän voisi myös kysyä ikkunoiltaan mitä mieltä ne ovat asiasta. Sitten jos tai kun hän kuulee mitä ikkunat vastaavat, niin ehkä joku muu voisi soittaa hänelle auton hakemaan hänet paikkaan, jossa hän kokisi elämänsä ehkä jotenkin turvallisemmaksi. :)
Tyypillinen Suomalainen nariseva akka joka harjoittaa Kirjoittamisen väärinkäyttöä. Hänestähän tässä pitäisi valitus tehdä.
Suosittelen muuttamista asumaan Metsän keskelle. Tosin sielläkin se tekisi varmaan valituksia Lintujen laulusta.- Anonyymi
Nää niitä on jotka kirjoittavat lappusia autojen tuulilaseihin. Näillä kerrostalo kyttääjillä on varmasti niitä pino valmiina niin äkkiä ne ilmestyvät.
Oven eteen pysäköinti on kielletty. Kyllä tiedän mutta joskus on aivan pakko tuoda auto ovelle.
Haen usein huonokuntoisen äitini meille kylään tai käytän lääkärissä. Ja joka Jumalan kerta lappu ilmestyy.
- Anonyymi
Selvä, emme enää tupakoi ikkunasi lähellä...!
- Anonyymi
muuta sieltä lähiöstä omakotitaloon
- Anonyymi
Käy sammuttamassa tupakat oikein Charles Bronsonin ottein. Ei ainakaan samat sauhuttelijat ilmaannu.
- Anonyymi
Oletko nähneet tupakoitsijan parvekkeen tervaa joka puolella ja se haju!
- Anonyymi
Lumo on majoittanut yksiöön tupakoivat jotka ajelevat yötä päivää hissillä.
- Anonyymi
Jopa 18000 kertaa vuodessa.
- Anonyymi
Juicelta kysyttiin joskus (viimeisenä vuonnaan kai jo), että mitä mieltä on Parveketupakoinnista? Juice lohkaisi että kielletään sitten ne parvekkeet. Olin itse vitsaillut ihan saman jo aiemmin Mestaria ennen, heh. En jäänyt yksin vitsissäni.
Juicehan oli ketjupolttaja, ja Topi Sorsakoski. Heillä olisi varmaan aika vaikeaa näinä aikoina. Julkisuudessa näkyy enää aika vähän tupakoitsijoita. Ainakin paljon polttavia.
Aki Kaurismäki tuli mieleen, tosin ei häntäkään julkisuudessa ole enää näkynyt enkä tiedä polttaako enää. Eppujen Pantse Syrjä kertoi joskus polttaneensa älyttömästi, mutta lopetti sitten. - Anonyymi
Onkos aloittaja koettanut laittaa pyykkipoikaa nenäänsä? Ai niin anteeksi, voihan se olla pyykkityttökin tai pyykki-androgyyni. Mitä niitä nyt on
- Anonyymi
Onkos tupakoiva yrittänyt luopua terveydelle, ilmanlaadulle, ympäristölle, henkilökohtaiselle taloudelleen ja koko kansantaloudelle haitallisesta tupakasta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1598648Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu1014052- 1143902
- 553373
Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint422704Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d23731918- 551883
Yliajo Heinolassa
Mikä ihme ihmisiä vaivaa nykyään? Vähän ensin kähistellään nakkikioskilla ja sen jälkeen kostoksi murhataan autolla! Voi441823Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras111801Kauhea ikävä iski
Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko201511