Mitä useammin tupakoitte ikkunani lähellä ettekä tupakkapaikalla

Anonyymi-ap

sitä varmemmin tulen jouduttamaan tupakoinnin täyskieltoa kirjoittamalla lainsäätäjille toistuvasta passiivisesta tupakasavulle altistumisesta, mitä minä ja monet, monet muut kerrostaloissa asuvat joudumme heikosti oppivien, laiskojen ja välinpitämättömien tupakoivien takia kokemaan. Samoin tulen samasta syystä vastustamaan kannabiksen laillistamista kertomalla, ettei tupakoivatkaan viitsi mennä tupakkapaikalle vaan jäävät ikkunoiden lähelle tupakoimaan. Flegmaattiset kannabissavuttajat eivät saa kannabista lailiseksi, koska sen savusta tulee haju- ja terveyshaitat sivullisille.

12

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Osta tyhmä tehokkain lehtipuhallin, ja turuuta tupakoijan suuntaan täysillä, että tukka lähtee. Lempoako joka kitinään pitää virkakoneisto ja palokunta kutsua.

    • Anonyymi

      Aloittaja voisi harkita luopumista ikkunoistaan. Hän voisi myös kysyä ikkunoiltaan mitä mieltä ne ovat asiasta. Sitten jos tai kun hän kuulee mitä ikkunat vastaavat, niin ehkä joku muu voisi soittaa hänelle auton hakemaan hänet paikkaan, jossa hän kokisi elämänsä ehkä jotenkin turvallisemmaksi. :)

      Tyypillinen Suomalainen nariseva akka joka harjoittaa Kirjoittamisen väärinkäyttöä. Hänestähän tässä pitäisi valitus tehdä.

      Suosittelen muuttamista asumaan Metsän keskelle. Tosin sielläkin se tekisi varmaan valituksia Lintujen laulusta.

      • Anonyymi

        Nää niitä on jotka kirjoittavat lappusia autojen tuulilaseihin. Näillä kerrostalo kyttääjillä on varmasti niitä pino valmiina niin äkkiä ne ilmestyvät.
        Oven eteen pysäköinti on kielletty. Kyllä tiedän mutta joskus on aivan pakko tuoda auto ovelle.
        Haen usein huonokuntoisen äitini meille kylään tai käytän lääkärissä. Ja joka Jumalan kerta lappu ilmestyy.


    • Anonyymi

      Selvä, emme enää tupakoi ikkunasi lähellä...!

    • Anonyymi

      muuta sieltä lähiöstä omakotitaloon

    • Anonyymi

      Käy sammuttamassa tupakat oikein Charles Bronsonin ottein. Ei ainakaan samat sauhuttelijat ilmaannu.

    • Anonyymi

      Oletko nähneet tupakoitsijan parvekkeen tervaa joka puolella ja se haju!

    • Anonyymi

      Lumo on majoittanut yksiöön tupakoivat jotka ajelevat yötä päivää hissillä.

      • Anonyymi

        Jopa 18000 kertaa vuodessa.


    • Anonyymi

      Juicelta kysyttiin joskus (viimeisenä vuonnaan kai jo), että mitä mieltä on Parveketupakoinnista? Juice lohkaisi että kielletään sitten ne parvekkeet. Olin itse vitsaillut ihan saman jo aiemmin Mestaria ennen, heh. En jäänyt yksin vitsissäni.

      Juicehan oli ketjupolttaja, ja Topi Sorsakoski. Heillä olisi varmaan aika vaikeaa näinä aikoina. Julkisuudessa näkyy enää aika vähän tupakoitsijoita. Ainakin paljon polttavia.

      Aki Kaurismäki tuli mieleen, tosin ei häntäkään julkisuudessa ole enää näkynyt enkä tiedä polttaako enää. Eppujen Pantse Syrjä kertoi joskus polttaneensa älyttömästi, mutta lopetti sitten.

    • Anonyymi

      Onkos aloittaja koettanut laittaa pyykkipoikaa nenäänsä? Ai niin anteeksi, voihan se olla pyykkityttökin tai pyykki-androgyyni. Mitä niitä nyt on

      • Anonyymi

        Onkos tupakoiva yrittänyt luopua terveydelle, ilmanlaadulle, ympäristölle, henkilökohtaiselle taloudelleen ja koko kansantaloudelle haitallisesta tupakasta?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      213
      5378
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      132
      5004
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      14
      4791
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      121
      2027
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1771
    6. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      81
      1635
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      13
      1441
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      89
      1275
    9. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      379
      1260
    10. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      74
      1085
    Aihe