jotka täälläkin usein öyhöttää. Nyt kun venäjämielisetkään eivät voi kieltää, että Putinin sota Ukrainassa menee surkeasti ja mahtavalla puna-armeijalla on suuria vaikeuksia vähän kaikessa, niin venäjämieliset valittaa jenkeistä kuinka ne on pommittanut siellä ja täällä.
Venäjä on syyllistynyt törkeisiin sotarikoksiin jatkuvasti Ukrainassa, eikä sitä saa valkopestyksi millään.
Venäjä on syyllistynyt törkeisiin sotarikoksiin jatkuvasti Ukrainassa, eikä sitä saa valkopestyksi millään.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Olet niin ulkona kuin lumiukko. Ne öyhöttäjät on näitä anopersuja ,januksia ,tiihosia.
Anot ne venäjää rakastaa. Luuletko että vasemmisto MV lehteä pitää ohjenuoranaan.
Aivan.
Iltasanomat on jumala!
USA-viha tulee vasemmistosta.
Sanomatalon Sontalaatikko on Natotrolli mikä epätoivoisena yrittää kätkeä Ukrainan sotarikokset.
Ano on Espanixi perseenreikä...Eli Ano ano on Ano perseenreikä sopiva nimitys
No teillä trolli Pietarissa lätissäsi on Pravda ja Ilvzia
Eikö ne sitten vasemmistolaisia olekaan nämä USA:n vihaajat?. Sattumalta olin Helsingissä viime vuosisadalla kerran vappuna. Siellä loputon jono vappumarssilla vasemmistolaisia punalippujen ja banderollien kanssa ja iskulausein " alas alas USA imperialisti, alas alas USA imperialisti".
Mitä jos on tuota mieltä, mutta yksityisyrittäjä niinku Ano? Onko silloinkin vassari? Vassariporvari? Onko sulla itsellä yritystä, vai ootko joku Akavalainen liiton mies?
Venäjämielisten logiikkaa:
Sodan aloittaa se joka ampuu takaisin.
Kyllä minä saan murhata, koska muutkin ovat murhanneet. Ai miten niin olisin silti murhaaja? Mutta kun muutkin ovat murhanneet...
Eli Donetskin asukkaa?
Näin on. Täysin oikeassa olet. Öyhöttäjä on oma sdp tai LSDP laiskojen väärämielisten punainen öyhötyskoulutettu.
Niin just öyhöttää vaan eikä hanki elämää
Okei Shlomo. Millainen sää sielä Tel Avisissa on tänään?
Te öyhöt kai näette vasemmistolaisia joka ikisessä tien varren pusikossakin.
Jokainen joka tietää että eu on vasemmistolainen ja silti kannattaa sitä, on vasemmistolainen itsekin. Jokainen ei vaan tiedä eurostoliiton luonnetta.
Eu on tarkoitus saattaa lopulliseen tavoitteeseen eli kommunismiin.
Ja se aate -kuten tunnettua on - se on tappanut sata miljoonaa ihmistä.
MV-lehteä on tavattu näköjään ahkerasti.
Se ei riitä. He vihaa vieläpä omaa kansallisvaltiotamme hurjasti. Haluavat sen lopettamista.
Tämä ennallistaminen on yksi keino siihen.
Kun ennallistaminen on tehty, Suomen pinta-alasta 90 prosenttia on suojeltu. Suomi on silloin loppu. On vain pusikkoa ja suota.
Eurostoliitto määrää että vuoteen 2050 mennessä suojelussa pitää olla 90 prosenttia Suomen pinta-alasta, siis siitä alasta jota ihminen on muuttanut jollakin tavalla. Mitä voimme enää silloin tuottaa tässä maassa. Vastatkaa punikit?
Punikkiaate on maailman tuhoisin aate.
Se tuhoaa yrittämisen, toimeentulon, turvallisuuden haittamaahanmuutolla, moraalin, kansallisvaltiot ja rauhan. Kaiken se tuhoaa.
Se on tuhonnut sata miljoonaa ihmistä.
Mitä on öyhötys?????????????????????????????????
Aloittajan mielestä sota menee hienosti vain silloin, kun kaikki siviilit omaisuuksineen saadaan tuhottua massiivisilla pommituksilla.
Ano ja Niko taitavat olla päävihaajat.
Nämä taitaa olla lähinnä kremlin trollitehtaan palkollisia, jotka tänne kirjoittaa.
Esimerkiksi tuo "ilkka luoma" ei ole mitä todennäköisimmin oikea henkilö ollenkaan, vaan valehahmo, jolle on luotu "nimi" "tili" ja "facebook".
Onko avohoito ollut sinulle parempi suljettuun verrattuna?
Huvittavaa tää kaikki narsistinen ja sosiopaattinen lokerointi ja sijoittelu poliittiselle akselille sen mukaan, mitä kannattaa ja mitä ei. Ja sinä aloittaja olet sitten niin täydellinen ja hyvä ihminen, koska mielipiteesi on tietenkin ne ainoat oikeat. Vai mitä? XD Kuitenkin ehkä itsekin tiedät, että olet elämässäsi epäonnistunut ja saanut toistuvasti iskuja päin näköäsi. Kyllähän se varmasti sinua krpii, mutta onko se muitten vika, ette vain osaa?
Minä olen keskusta-oikeistolainen porvari ja vihaan USA:ta samalla tavalla kuin vihaan EU:ia, Venäjää, Pohjois-Koreaa, Kiinaa, Demareita, Vihreitä, Natoa, natonasseja, anarkisteja, musIimeja, somaIeja yms. häiriköitä ja loisia. Jos olisin maailman diktaattori, kaikki edelliset asiat hävittäisin maailmasta.
Mutta se onhan tukien jatkuttava. Miten muuten sitten aseistetaan Suomen jengit ym??
Venäläiset yrittävät aina löytää tekosyitä olla sadistisia hulluja. Se ei vaan toimi niin. Terve ihminen on terve, eikä yritä löytyyä tekosyitä toimia sairaasti.