Jarmo on feisbuukissa!

Ootteko huomanneet, että kj. Jarmo on Facebookissa ihan kj.:n ominaisuudessa. Onko ollut kauankin? Onko vihdoinkin kulttuuri saapunut Ähtäriin?
191473
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

LOL😂

Äänestä

Tiesitko että ilman eläinpuistoa ja pandoja ja hotelli mesikämmentä ähtäri olisi jo autio.

Äänestä
  • Lol

    Äänestä

  • Voisiko olla niistäkin huolimatta ?
    Onhan nyt jonkun aikaa ollut kiertokoulujakin taas pitkästä aikaa, miten sitten se autius ?
    Joitan uusia rakennuksiakin on tullut, täytettäkin on aina välillä
    Myöhästynyt vai varhentunut aprillipäivän retorinen toteamus ?

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Voisiko olla niistäkin huolimatta ?
    Onhan nyt jonkun aikaa ollut kiertokoulujakin taas pitkästä aikaa, miten sitten se autius ?
    Joitan uusia rakennuksiakin on tullut, täytettäkin on aina välillä
    Myöhästynyt vai varhentunut aprillipäivän retorinen toteamus ?

    Mesikämmenen kaltaiset 70-luvun hotellit ovat jokseenkin kaikki konkurssissa. Sanotaan, että ei kannettu vesi kaivossa pysy, mutta kun koko ajan kantaa ämpärillä, voi sieltä joskus lasillisen ottaakin. Sellainen on Ähtärin matkailubisnes.

    Äänestä

Myllymäen elinvoima illassa Pienimäki sanoi että jos ei rahaa saada eläinpuistolle Pandat lähtevät sinne mistä tulivat.

Äänestä
  • Miten ne saadaan emojen kohtuun takaisin? On se jarmo taikuri! Saa velatkin saataviksi

    Äänestä

  • Niin et ees itte ollu siellä.

    Äänestä

  • Nyt pitäisi zuu yhtiön alkamaan jo äkkiä miettimään mitä keksittäisiin seuraavaksi vetonoulaksi jos pandat lähtee takaisin Kiinaan. Pitäisi olla ainakin yhtä hyvä ja kiinnostava vetonaula kuin panda

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Nyt pitäisi zuu yhtiön alkamaan jo äkkiä miettimään mitä keksittäisiin seuraavaksi vetonoulaksi jos pandat lähtee takaisin Kiinaan. Pitäisi olla ainakin yhtä hyvä ja kiinnostava vetonaula kuin panda

    Toivottavaste aikomus uusista vetonauloista ruostuu lähtökuoppaansa, rusinaksi kuihtunut paikkakunta ei taida kestää enää uusia mittavia mailmanluokan menestyksiä

    Ihmettä katsomaan tulevien aikakausi on menneisyyttä
    Nykyisyydessä selviytyminen on todellisuutta

    Äänestä

Aina se pari milliä hoituu.
Mikko hoitaa vaikka tukiaisista.
Kepu alle 10%

Äänestä
  • mjita? ? kepu antaa alle 10 % vai mjita!!?

    Äänestä

Yrittää esittää että välttäis kurjistetusta kansasta siellä etäbä ja lukkujen takana. Viestintäkonsultti. Käskenyt ottaa mallia muista kuntapomoista. Ei vaan meinaa pollean pojan kieli taipua,

Äänestä
  • Katastrofiin saanut koko kaupungin.

    Äänestä

NJORPPA TULLEE!!!

Äänestä

nyt odotellaan nuoremman karpon ja jarmon yhteenottoa

Äänestä
  • Kuka karpo?

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Kuka karpo?

    Hannu.

    Äänestä

mjita mjita!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ootteko huomanneet, että kj. Jarmo on Facebookissa ihan kj.:n ominaisuudessa. Onko ollut kauankin? Onko vihdoinkin kulttuuri saapunut Ähtäriin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu