Kahden peräkkäisen erittäin talvisen ja lumisen talven jälkeen toivottakaamme ilmastonmuutos tervetulleeksi vihdoin myös suomeen.
Lämmin talvi laskisi sähkölaskuja tuntuvasti tänä energia kriisi talvena.
Ukrainalaiset toivovat samaa.
Lämmin talvi laskisi sähkölaskuja tuntuvasti tänä energia kriisi talvena.
Ukrainalaiset toivovat samaa.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ilmastonmuutos ei uskalla tulla suomeen, koska vihreät ja Ohisalo
Sanna marin pieraisee jauhopierun joka sulattaa auton ja sielun
Yök YÖKKKKKKÖ YÖÖÖÖÖÖÖÖKKKKKKK Kuka Jeesus tahras mersun gottonipengin????????????? ?
Vihreä siirtymä on onnistunut sähkön käytön hillinnässä, koska sähkön hinta on nostettu niin korkeaksi, ettei sitä ole enää varaa käyttää normaalisti.
Ovelaa!
Suomen ilmasto muuttuu parempaan suuntaan,ja täällähän me asumme.
Ihan sama miten muualla, suomesta tulee maailman parhaan ilmaston omaava maa ilmastonmuutoksen ansiosta. Meillä myös valtavat vesivarannot, jos kokoomus ei niitä vaan myy. Viinin viljely kiinnostaa itseä.
Tai sitten ihan paukkupakkaset, ei voi tietää. Golf- virran kääntyminen tekisi meistä eskimoita!
Pilkkiahvenia,pilkkiahvenia. Ei me norppia tapettais.
Aloittajalla talvet ovat talvisia...
Vihreille helteisiä
Ilmasto lämpenee hurjaa vauhtia. Hanhikiven ydinvoimalahankekin peruttiin koska sähköntarve pienenee lämpimien talvien myötä.
Mihin verrattuna viime talvi oli talvinen? Ainakaan täällä Oulun seudulla elohopea ei laskenut kertaakaan alle -30 asteen joten voitaneen sanoa että viime talvi etäisesti muistutti kuusikymmentäluvun talvia mutta ei ollut läheskään normaali. Edellinen kunnon talvi pohjoisessa oli kaksitoista vuotta sitten, sen jälkeen talvet ovat olleet tosi kesyjä. Ilmastonmuutos etenee vääjäämättä mutta eihän sitä kultakalan muistilla varustettu persu huomaa.
Helsingissä oli pakkasta napakasti ja lunta valtavasti, 2 talvea putkeen
Mitä lämpimäpää tulee olemaan sitä suuremaksi se sähkön hinta nousee. Kun kulutus pienenee ahneus nostaa päätä ja nostaa hintoja.
Höpö höpö. Ilmastovalheella se vasta rahaa tehdään tyhmillä kuluttajilla.
Aivan, ja koko Eurooppa ja laajemmin tarvii enemmän lämpöä. Kesällä aurinko paahtaa ja aurinkokennoista saa loputtomasti energiaa viilennykseen.
"Ruotsiin on povattu ”jääkylmää” talvea." Ruotsi onnistunut ilmastonmuutoksen torjunnassa.
Tuuleton ja kylmä talvi ruotsissa tietää suomessa sähkökatkoja, koska Olkiluoto3 taas down
Lisää ydinvoimaa, niin voidaan unohtaa aurinko ja tuulivoimalat
Jauhojengi ei ole saanut mitään aikaan, kuin täys tuhoa valtionkukkarolle.