henkien tankkaaminen automaateilta

Jumala ei jaa Henkeä mitalla.
Jeesukselta Kristillisessä kasteessa saatua oikeata Pyhää Henkeä ei tarvi koskaan kinuta lisää mistään kuolleitten haudoilta ja lahkosaarnaajien käsistä, kuten hellarit niitä omia villitseviä hurmoshenkiä käyvät tankkaamassa lisää, kuin bensaa automaatilta.
2075
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

lahkoihin on kuulemma asennettu eteisiin naulakoiden viereen niitä maksupäätteitä sirukorteille, sirukortteja ennnen pelättiin, mutta nyt niitä rakastetaan

Äänestä
  • Pyhä Henki tulee aina suoraan Jumalasta tai Jeesuksesta taivaasta. Ei toisen ihmisen käsistä, kuten hellarit eksyttää.

    Raamatun mukaan pahat henget tulee ihmisen käsien kautta kuin pitkinä energiavirtoina.

    1. Tim. 5:22

    Älä ole liian kerkeä panemaan käsiäsi kenenkään päälle, äläkä antaudu osalliseksi muiden synteihin. Pidä itsesi puhtaana.

    Pelkkä nopea kosketus toisen otsaan saa pahan hengen siirtymään ihmisestä toiseen ja kaatamaan ihmisen selälleen lattialle.

    Äänestä

Hyvää omaatuntoa voi tilata makupäätteellä käteevää vai mitä.
Vrt. anekauppaan pimeällä keskiajalla.

Äänestä

Tuleeko Pyhä Henki parrannuksen tekoineen Hellunkirkon kastealtaalta H2O:sta pinnan alta?

Äänestä
  • Sammakkohenki kurnuttaa siellä betonialtaan pohjalla sen akvaariopumpun vieressä.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Sammakkohenki kurnuttaa siellä betonialtaan pohjalla sen akvaariopumpun vieressä.

    Väkevä eksytys tarkoittaa juuri niitä eksytyshenkiä, jotka matkii ja jäljilletee ja esiintyy Pyhinä Henkinä ja Jeesuksina. Ei se eksytys mikään väkeä olisi, jos joku ei olisi sitä Raamattuun kirjoittanut.

    Äänestä

Anekauppa oli puuhastelua nykyiseen lahkojen rahastukseen, jolla niitä uskonnollisia bisneksiä rahoitetaan.
Uskonnonvapauden alla kulkeva toiminta voi pitää sisällään melkein mitä tahansa mielikuvitus sallii.

Äänestä
  • Perustuslain vapauksien alle ei kukaan uskalla edes kurkistaa. Se olisi polittisen uran loppu, puuttua tabuihin.

    Äänestä

Helluntailaisuus on liiketoimintaa ja sen menestys perustuu mammonan henkeen.

Äänestä

Miksi helluntailaispoliitikot eivät taistele Suomen perustuslain ja kansan puolesta?

Äänestä
  • Room. 9:18

    Niin hän siis on armollinen, kenelle tahtoo, ja paaduttaa, kenen tahtoo.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Room. 9:18

    Niin hän siis on armollinen, kenelle tahtoo, ja paaduttaa, kenen tahtoo.

    Etelä -Amerikassa helluntailaisuus on valtauskontona yhdessä woodoo uskontojen kanssa.
    Helluntailaisuuden seurauksena kaikissä em. maissa on vasemmistolainen kommunisti johdossa.
    Etelä -Amerikaasa helluntailaisuus ei taistele maailman suurinta huumekauppaa vastaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Etelä -Amerikassa helluntailaisuus on valtauskontona yhdessä woodoo uskontojen kanssa.
    Helluntailaisuuden seurauksena kaikissä em. maissa on vasemmistolainen kommunisti johdossa.
    Etelä -Amerikaasa helluntailaisuus ei taistele maailman suurinta huumekauppaa vastaan.

    Suomessakin niillä oli oma diileri.

    Äänestä

No, kun luin kirjoituksianne, niin pitää kysyä, että helpottiko? Putosiko korvienvälistä paineet? Kiristyttikö tekohampaita suusta, eli on teillä jutut, mistä pitää purkaa rakentamaansa painekattilaa.

Voi hyvää päivää tätä uskonnollisen kentän maailmaa. Kannattaa ajoissa teitin käydä kallonkutistajalla ja pyytää painekattilaan alentavaa lääkitystä. Ja välillä kantsii vauvakasteen pesuja tehdä lauantaina, jos se helpottaa perisyntisen hermoihin.

Äänestä
  • tuollainen perisynnistä herjaava on niin pihalla kristinuskosta , kun olla voi !
    herjaatko Jumalallekin, ei minulla mitään perisyntiä ole . . .

    helluntaiopin mukaan , Jeesus kuoli ainoastaan näkyvien syntien vuoksi . . .
    helluntailaisuus ei nimittäin ymmärrä mitään muuta syntiä, kuin näkyvät synnit !

    Äänestä

Ylläpito sabotoi palstaa postaamalla työkseen solvauksia ja hullutuksiaan ja valheitaan palstalle. Ylläpidon tarkoitus on estää kaikki rauhallinen ja oikeamielinen keskustelu ja tuoda tilalle ääriluterilaisuuden opit ja saatanan synagoogan valheet.

Äänestä
  • Sinä ssabotoit palstaa postaamalla työkseen solvauksia ja hullutuksiaan ja valheitaan palstalle. Tarkoituksesi on estää kaikki rauhallinen ja oikeamielinen keskustelu ja tuoda tilalle äärihelluntailaisuuden opit ja saatanan synagoogan valheet.

    Äänestä

Helluntailaisuus on Etelä-Amerikassa ja Afrikassa ihan sama asia kuin woodoo.

Ensimmäiset helluntailaiset olivat Afrikasta tuotuja mustia, joiden uskonto oli noituus ja henkien palvonta, joille Parhami lupasi kieli/raamattukoulussa monen vieraan kielen taidon käymättä päivääkään koulua, jos he kääntyvät helluntailaiseksi.

Siitä se Pentecostalisin villitys sai alkunsa 1900-luvun alussa.

Raamatun aikaisilla kertomuksilla ei ole mitään tekemistä Helluntailaisuuden kanssa.

Äänestä
  • Woodoossa on otettu käyttöön samoja sanontoja kuin hellareilla on kun he puhuvat hengistä ja henkimaailman asioista. Käytännössä niillä ei ole mitään eroa. Ihan samalla tavalla kaatuvat selälleen, näkevät näkyjä ja valopatsaita ja laulavat hurmoksessa ja puhuvat sekavia hurmoskieliä ja kuulevat ääniä päänsä sisältä.

    Äänestä

Henkka se ei yhden pysähdyksen taktiikalla tunkkaannu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jumala ei jaa Henkeä mitalla.
Jeesukselta Kristillisessä kasteessa saatua oikeata Pyhää Henkeä ei tarvi koskaan kinuta lisää mistään kuolleitten haudoilta ja lahkosaarnaajien käsistä, kuten hellarit niitä omia villitseviä hurmoshenkiä käyvät tankkaamassa lisää, kuin bensaa automaatilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu