Sarasvuo tilasi EQS53 AMG sähköauton

https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/a3935baf-eca6-4327-a406-0c1eedabcf30

Näissä laatupeleissä konfigurointi kestää jopa 4 tuntia jotta tulee auto oikeilla spekseillä. Asioita pohditaan asiantuntijan kera mikä sopii mihinkin varusteeseen.

Varmasti on parempi kuin tesla mutta on myös tuplasti kalliimpi joten on oltavakin. Tesla on alle 100 tuhannen autona kuitenkin vielä edullinen niin ei se voikkaan niin hyvä kuin 200 tontun mese.
354
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Katos katos ei tilannu skoodaa vaikka se on paras auto…ainakin kommarin mielestä🤣 noh sarasvuo oli fiksu ja tilasi parhaan koska rahalla saa.

Äänestä
  • Hoh hoh siua jostain peltilehmästä olla ylpeä, oikeesti on noin pikkumaisia ihmisiä noin paljon.

    Äänestä

Mikähän range tuossa vempeleessä mahtanee olla.

" Auto ei ole siksi täydellisesti se, minkä olisin ostanut, jos kaikki varusteet olisivat olleet saatavilla. Vaimon Teslassa on esimerkiksi sähkötoimiset ovet, jotka ovat todella kätevät, kun on kädet täynnä tavaroita. Tässä ei nyt ole komponenttipulasta johtuen."

Tarkoitetaankohan tuossa avaimetonta starttia, jossa myös eleellä aukeavat ovet.

Tuo tekniikka on autovarkaille namia, sillä voivat skannaamalla varastaa avaimen (kotonakin olevat avaimet "keskustelevat" auton kanssa) ja ajaa autolla pois mitään rikkomatta.

Keskeisemmässä EU:ssa tuo on melko suuri ongelma. Ammatillisesti toimiva rikollisuus vie autot useinkin toisiin maihin tai jopa vain varaosiksi, jossa siinäkin liikkuu suuret rahavirrat.

Valitsevat myyntihyvän premiuminkin, mutta paremmin liikenteesen sulautuvan kohteen kuin tuo AMG, ainakin Suomessa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/a3935baf-eca6-4327-a406-0c1eedabcf30

Näissä laatupeleissä konfigurointi kestää jopa 4 tuntia jotta tulee auto oikeilla spekseillä. Asioita pohditaan asiantuntijan kera mikä sopii mihinkin varusteeseen.

Varmasti on parempi kuin tesla mutta on myös tuplasti kalliimpi joten on oltavakin. Tesla on alle 100 tuhannen autona kuitenkin vielä edullinen niin ei se voikkaan niin hyvä kuin 200 tontun mese.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu